Serial lidera. Dziesięć wygranych z rzędu

12:52, 25.01.2023 . Aktualizacja: 12:52, 25.01.2023
Skomentuj

Liga WTPN rozegrała 10 kolejkę spotkań. Na futsalowym boisku hali przy Słowackiego w niedzielne popołudnie walczyło osiem zespołów. Doszło też do hitowego starcia.

Sigvaris S.A., zdecydowany lider rozgrywek, mierzył się z Master Sport. Co prawda mastersi zajmują aktualnie trzecie miejsce w tabeli, ale przecież to wielokrotny mistrz lig! Mecz musiał być ciekawy i takim był. Do przerwy trwała wymiana ciosów. Oba zespoły zdobyły po dwa gole. (Na zdjęciu jedna z bramek.) Po zmianie stron padła już tylko jedna bramka, ta zdobyta przez lidera. Tym samy Sigviaris S.A. dokonał sporego wyczynu - wygrał dziesiąty mecz z rzędu! Dla zwycięzców gole zdobyli Paweł Grabarek i dwie Bartosz Orwat. Dla pokonanych trafiali Patryk Buczkowski i Michał Kubasik.

Jedną bramką wygrał także wicelider ligi. Piłkarze BiW Ubezpieczenia przegrywali do przerwy z Motokliniką Bertus 1:3. Zmieniono strony, zmienił się i obraz gry. Wicelider w drugiej odsłonie zdobył cztery bramki i mógł świętować kolejne zwycięstwo. Hat-trickiem popisał się Radosław Trybuła, a po jednym golu zdobyli Marcin Depczyński i Dawid Kustra. Dla Motokliniki trafił Ernest i Hubert Hamplowie, Norbert Jędrzejczak oraz Mateusz Kasprowicz.

Liga WTPN na cztery tygodnie zawiesiła buty na kołku. Futsalowy ponownie wrócą na parkiet 19 lutego, kiedy rozegra 11 kolejkę.