Piłkarski weekend bez seniorskich porażek

09:15, 31.05.2022 . Aktualizacja: 09:59, 31.05.2022

Wrzesińskie drużyny biorące udział w rozgrywkach seniorskich nie zanotowały w ostatniej kolejce  żadnej porażki. Trzy zwycięstwa i trzy remisy to całkiem przyzwoity wynik. Przegrali niestety juniorzy Victorii.

O meczu czwartoligowej Victorii pisaliśmy już wcześniej. W tym miejscu przyjrzymy się osiągnięciom naszych drużyn z niższych lig.

Mecz ostatniej szansy przyniósł Płomieniowi komplet punktów. Neklanie zmierzyli się w nim z przedostatnim w tabeli klasy okręgowej Orkanem Jarosławiec. Spotkanie rozpoczęło w najgorszy z możliwych sposobów. W 23. min. goście wyszli na prowadzenie. Nie tylko nie załamało to zawodników trenera Bartłomieja Figasa, a wręcz podziałało jak płachta na byka. Już trzy minuty później wyrównującego gola zdobył Norbert Szklarz. Losy meczu długo ważyły się w drugiej połowie. W 77. min Szklarz raz jeszcze znalazł drogę do bramki rywali. Orkan, w pogoni za punktem, odkrył się, co wykorzystali gospodarze. W 90. min losy meczu przesądził gol Macieja Głowińskiego, a w drugiej minucie doliczonego czasu hattrickiem mógł już poszczycić się Szklarz. Bardzo dobry mecz w bramce zaliczył Krystian Dzwoniarkiewicz.

Warta Pyzdry przerwała złą passę w Klasie A. Po trzech kolejnych porażkach w ostatniej kolejce wygrała z Lasem Puszczykowo 4:2. Pyzdrzanie już do przerwy za sprawą uderzeń Szymona Łuczyka i Dominika Grzelewskiego zaaplikowali gościom dwie bramki. Gdy Kamil Szczublewski w 57. min zdobył trzeciego gola, wydawało się, że mecz jest już zamknięty. Rywale zdołali jednak złapać kontakt po trafieniach w 68. i 75. min. Końcówka była nerwowa, ale bramka Bartłomieja Sodkiewicza w 87 min przesądziła o zwycięstwie gospodarzy.

Drugi nasz zespół na tym szczeblu rozgrywek podzielił się punktami z rywalem. Orlik Miłosław zremisował 0:0 z Piastem Łubowo.

Nie doszedł do skutku mecz Zjednoczonych Września w Klasie B. LKS Kicin nie dojechał na boisko w Psarach Polskich i skończy się zapewne walkowerem. Dla Zjednoczonych najbliższa kolejka będzie niezwykle ważna. Zmierzą się ze sobą cztery najlepsze zespoły Klasy B i to ich konfrontacja prawdopodobnie wyłoni dwie drużyny awansujące wyżej.

Piąta ekipą rozgrywek jest Kosynier. Sokołowianie jedynie zremisowali na własnym boisku z Karambą Gruszczyn 1:1. Goście zajmowali ledwie 11 lokatę i mieli sporo punktów straty, a mimo to postawili się gospodarzom. Karamba niespodziewanie objęła prowadzenie w 78. min, ale tuż przed końcowym gwizdkiem punkt dla Kosyniera uratował Michał Pirański.

Porażki i to wysokiej doznali juniorzy Victorii. Wrześnianie przegrali w Stargardzie z miejscowymi Błękitnymi aż 1:5.Nasi piłkarze wyszli na prowadzenie już w 8. min za sprawą skutecznego strzału Oliwiera Doringera. Faworyzowani gospodarze wyrównali dopiero w 53. min, ale między 73. i 84 min spotkania zdobyli jeszcze cztery gole. W niedzielę wrześnianie zakończą rozgrywki w lidze makroregionalnej, a mecz z Arkonią Szczecin może decydować o trzecim miejscu w rozgrywkach.