Życzenia na nowy rok szkolny

Nie będę specjalnie oryginalny, jeśli z okazji rozpoczynającego się roku szkolnego złożę życzenia sukcesów i satysfakcji wszystkim uczniom i przedszkolakom, nauczycielom, pracownikom administracyjnym naszych szkół, a także rodzicom oraz... dziadkom, ciociom i wujkom. 

Moim zdaniem 08:15 01-09-2018 7

Zróbcie wszystko, żeby zakończenie roku szkolnego było wydarzeniem radosnym. Dla wszystkich. Żeby nie było ani jednego repetenta i poprawkowicza. Nauczycielom języków obcych życzę, aby znaleźli taką metodę nauczania, żeby kończący edukację młodzi Polacy faktycznie potrafili posługiwać się językami. Wakacje to czas wyjazdów zagranicznych, więc też okazja do dostrzeżenia kalectwa językowego naszych rodaków. 

Mówię też o sobie. Ale mam wytłumaczenie – kiedy ja chodziłem do szkoły, myślenie o podróżach zagranicznych było marzeniem ściętej głowy. Dzisiaj sytuacja się zmieniła, ale nadal widzę, że swobodna rozmowa z obcokrajowcami jest dla wielu młodych wyzwaniem nie do pokonania. Uczcie się przede wszystkim angola. Niemcy i Francuzi gadają po angielsku.

Waldemar Śliwczyński

redaktor naczelny „Wiadomości Wrzesińskich”

Thumb tem podsumowanie dai

Damian Idzikowski

08:15 01-09-2018 7