Żybura jak płynęła Wrześnicą tak płynie. Kolejne zanieczyszczenie rzeki

19 lipca doszło do kolejnego zanieczyszczenia Wrześnicy w rejonie Radomic (gm. Września). O zdarzeniu poinformowane zostały służby zajmujące się ochroną środowiska w powiecie wrzesińskim i gnieźnieńskim.

aktualności 11:21 22-07-20192 5

Ostatni przypadek miał miejsce 11 lipca. Wówczas Wrześnicą popłynęła biała breja. Ten smutny widok niepokoi lokalną społeczność. Interweniowała straż miejska i wrzesiński ratusz. Wezwano inspektorów z Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Koninie. Pobrali próbki wody do badania. Wyniki nie są jeszcze znane.

19 lipca doszło do kolejnego zanieczyszczenia rzeki. Jeden z naszych Czytelników zarejestrował to wydarzenia na zdjęciach i filmach.

- Między tym okresem również mieszkańcy sygnalizowali zanieczyszczenie, co oznacza, że od jakiegoś czasu ma ono charakter ciągły. Rzeka Wrześnica wpływa m. in. do zalewu wrzesińskiego, dalej do Warty w Samarzewie, przepływając przez kilka gmin w powiecie wrzesińskim - informuje nasz Czytelnik.

Mapka ilustrująca gdzie doszło do zanieczyszczenia

O skażeniu poinformowane zostały m.in. WIOŚ w Poznaniu, Sanepid oraz starostwa we Wrześni i Gnieźnie oraz urzędy gmin. Więcej na ten temat w piątkowym wydaniu „Wiadomości Wrzesińskich”.

Thumb ww biernat

Filip Biernat

11:21 22-07-2019