„Zwiększenie tempa to jedyna słuszna droga”. Krispol odporny na koronakryzys

Kilkuset pracowników Krispolu nie musi martwić się o zatrudnienie. Dzięki odporności na obecny koronakryzys wrzesińska firma może stawiać na ludzi, realizując i planując wielomilionowe inwestycje.

gospodarka 11:30 31-08-20205 3

Podczas gdy jedne duże lokalne firmy takie jak Volkswagen, Matex, Gestamp czy Mikroma, w ostatnim czasie zwalniają ludzi, to Krispol trzyma się mocno. Aktualnie w dwóch zakładach Krispolu – we Wrześni i w Psarach Małych – oraz w spółkach zależnych pracuje niespełna 400 osób i żadna z nich nie musi obawiać się utraty pracy.

– Od kilku lat oscylujemy wokół tej liczby. Według dzisiejszych parametrów, nie planujemy żadnej reorganizacji. Stawiamy na stabilny zespół pracowników – zaznacza Grzegorz Ratajczak, dyrektor wykonawczy w Krispolu.

Grzegorz Ratajczak (fot. Krispol)

Dobra sytuacja we wrzesińskiej firmie wynika m.in. ze stosunkowo dobrej kondycji całej branży budowlanej, którą Krispol od wielu lat zaopatruje w bramy, okna, drzwi i rolety. Jednak sytuacja zewnętrzna nie miałaby takiego znaczenia, gdyby nie własne działania wrzesińskiej firmy, realizowane zwłaszcza w czasie przed pandemią koronawirusa.

– Tak zwany lockdown z marca wpłynął tylko na sposób organizacji naszej pracy – część pracowników biurowych i sił sprzedażowych przeszła w tryb home office – jednak lockdown nie zmienił naszych planów sprzedażowych. Udaje nam się realizować wszystkie zamierzenia. Firma uznała, że zwiększenie tempa działania to obecnie jedyna słuszna droga. Fakt, że dostarczamy kompleksowe produkty oraz to, że już wcześniej zdigitalizowaliśmy proces sprzedaży, ogromnie pomogły nam dostosować się do nowych warunków – wyjaśnia Grzegorz Ratajczak.

Nowa suszarnia bram (fot. Krispol)

Dzięki temu Krispol może teraz inwestować w rozwój i sukcesywnie rozwijać swój – już i tak zaawansowany – park maszynowy. W tym roku wrzesińska firma uruchomiła nową okleiniarkę do okien i suszarnię bram, a w zeszłym – centrum obróbczo-tnące do aluminium oraz liniowe układy produkcyjne i obróbcze PCW. Jakby tego było mało, w planach są kolejne duże zakupy.

– Podobnie jak w latach ubiegłych, w najbliższej przyszłości czekają nas następne milionowe inwestycje w obu zakładach. W najbliższym czasie pojawią się kolejne centra obróbcze, poza tym będziemy dalej udoskonalać systemy informatyczne. Cały proces sprzedaży, od przygotowania oferty w salonie do momentu wysłania dostawy na miejsce inwestycji, odbywa się cyfrowo, dlatego wydajna i szybka sieć teleinformatyczna to podstawa naszego biznesu – stwierdza dyrektor wykonawczy.

Nowa okleiniarka (fot. Krispol)

Poza rozwojem na miejscu, Krispol może się pochwalić także sukcesami w terenie. W czerwcu firma uruchomiła kolejny salon sprzedaży w ramach sieci KrisHome. Miało to miejsce w Jeleniej Górze. To już 65. taki punkt na mapie Polski.

Thumb tem podsumowanie dai

Damian Idzikowski

11:30 31-08-2020