Zrzutka w odruchu serca. Właściciel kwiaciarni organizuje pomoc dla poszkodowanych w pożarze

25 stycznia w Czerniejewie doszło do tragicznego pożaru. Zginęli kobieta i mężczyzna. Dwie rodziny z dziećmi musiały opuścić swoje mieszkania. Pomóc poszkodowanym postanowił  zorganizować właściciel lokalnej kwiaciarni.

Pomagamy 01:29 30-01-20190 0

Ten dzień na długo pozostanie w pamięci mieszkańców Czerniejewa. Po południu w kamienicy przy ul. 1 Maja wybuchł pożar. Pomimo szybkiej akcji ratowniczej strażakom nie udało się uratować dwóch osób - kobiety i mężczyzny, z których mieszkania rozprzestrzeniały się płomienie.

Ogień uszkodził mieszkania dwóch rodzin z dziećmi. Pogorzelcy musieli opuścić swoje domy. Mieszkają w tej chwili u swoich rodzin. Ich dobytek uległ zniszczeniu. Aby mogli wrócić do mieszkań potrzebny jest generalny remont.

Akcję pomocy dla poszkodowanych postanowił zorganizować Wojciech Pawłowski, właściciel kwiaciarni z ul.1 Maja.

- Obecnie mieszkam w Poznaniu, ale Czerniejewo to moje rodzinne miasto. Prowadzę kwiaciarnię, w budynku, w którym wybuchł pożar. Zam tych ludzi. Widywaliśmy się, mówiliśmy sobie „dzień dobry”, dlatego zdecydowałem się założyć zbiórkę na portalu zrzutka.pl. Środki ze zbiórki przekażemy na rzeczy potrzebne pogorzelcom. Ich listę przekaże nam ośrodek pomocy społecznej, który właśnie ustala z poszkodowanymi czego potrzebują - mówi Wojciech Pawłowski.

W zbiórkę zaangażował się także Łukasz Kuliński, który prowadzi profil na Facebooku o pogodzie „Storm Chasers - Czerniejewo”.

Wesprzeć zbiórkę można TUTAJ.

Fot. zrzutka.pl

Thumb go dziewicz2

Joanna Goździewicz

01:29 30-01-2019