Zrzutka na nową karetkę pogotowia dla szpitala powiatowego

Powiat wrzesiński, a także samorządy gminne mają zrzucić się na zakup nowej karetki pogotowia dla Szpitala Powiatowego we Wrześni.

samorząd 16:05 07-02-20193 15

– Odbyło się pierwsze, wstępne spotkanie dotyczące tego tematu. Chodziło nam o deklarację gmin i podjęcia działań, aby tę karetkę zakupić – informuje wicestarosta Waldemar Grzegorek.

Na tym zakupie najbardziej zależy powiatowi, który jest właścicielem szpitala. A to właśnie na barki wrzesińskiej lecznicy państwo zrzuciło bezpośrednią ochronę życia i zdrowia mieszkańców powiatu, nie dając na to pieniędzy.

Karetka, która jeździ, jest sprawna i funkcjonuje, ale tak naprawdę jej stan techniczny predestynuje ją do wymiany (druga karetka stacjonuje w Pyzdrach). Z informacji z rynku zebranych przez starostwo wynika, że taki pojazd będzie kosztował od 270 do ponad 320 tys. zł.

Burmistrzowie i wójt wypowiedzieli się w sprawie tego projektu. – Nie padły żadne deklaracje kwotowe, ponieważ nie mogą decydować o tym wójt, burmistrzowie czy starosta, ale rady poszczególnych samorządów – mówi wicestarosta.

Dowiedzieliśmy się nieoficjalnie, że powiat i gmina Września miałyby przekazać po 100 tys. zł, a pozostałe gminy po 25 tys. zł. Czy włodarzom uda się ten projekt „przepchnąć” przez rady? To dopiero się okaże.

FIB

Thumb tem podsumowanie dai

Damian Idzikowski

16:05 07-02-2019