Zrozumieć świat i samego siebie - fascynujący Festiwal Nauki w SSP nr 6

Niesamowitą przygodę w świecie nauki mogli przeżyć wszyscy, którzy w poniedziałkowe popołudnie odwiedzili Samorządową Szkołę Podstawową nr 6.

oświata 23:27 21-05-20180 1

21 maja do szkoły przyjechał Naukobus czyli mobilna wystawa z Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Na sali gimnastycznej rozłożono kilkanaście urządzeń, dzięki którym można było zgłębić tajemnice matematyki, fizyki, biologii i techniki.

Wystawę najpierw zwiedzały grupy zorganizowane - uczniowie i przedszkolaki, a po południu otwarto ją dla wszystkich wrześnian.

Zwiedzający mogli m.in. sprawdzić jak poruszają się przedmioty w próżni, usłyszeć jak brzmią ekstremalnie niskie i wysokie dźwięki i ułożyć układankę w okularach zmieniających kąt widzenia.

Niemniej fascynujące były pokazy przygotowane przez uczniów w ramach festiwalu naukowego towarzyszącego wystawie. Przy specjalnie przygotowanych stanowiskach młodzież prezentowała i w fachowy sposób objaśniała proste, ale niezwykle ciekawe eksperymenty.

Festiwal był dla uczniów okazją do pokazania swoich pasji i naukowego zacięcia.

Nauczyciele niewątpliwie mają powody do dumy. Widać, że nauka w SSP nr 6 przynosi doskonałe efekty. Uczniowie nie tylko sami doskonale rozumieją świat, ale dodatkowo potrafią w przystępny sposób objaśnić go innym. To prawdziwa sztuka.

Thumb go dziewicz2

Joanna Goździewicz

23:27 21-05-20180 1