„Zostań”. Wdzięczny muzyczny apel Joanny Dolaty o przestrzeganie kwarantanny

„Zostań w domu, muzę twórz!” – śpiewa wrześnianka Joanna Dolata w swoim najnowszym utworze i sama stosuje się do tego apelu.

kultura 12:16 20-04-20204 0

Joannę słyszeliśmy już w „Szansie na sukces”, oklaskiwaliśmy ją w koncertach jazzowych i kolędowych, oglądaliśmy też w paradokumentach. Tym razem utalentowana wrześnianka po akademii muzycznej przypomina się autorskim utworem nagranym w domowej kwarantannie. Piosenka pt. „Zostań” od wczoraj dostępna jest w mediach społecznościowych.

– Mam przyjemność podzielić się prostym utworem, o tym, co tu i teraz. Muszę powiedzieć, że dzięki pandemii koronawirusa trochę ogarnęłam w końcu domowe technologie i pokonałam swoje ograniczenia. Miłego słuchania! – zachęca Joanna.

Zaznaczmy, że J. Dolata nie tylko tu zaśpiewała, ale także sama napisała muzykę i słowa. W nagraniu pomogli jej zaprzyjaźnieni instrumentaliści – Wojciech „Guma” Gulis (bas, aranżacja), Szymon Łęczycki (klawisze) i Tymoteusz Krajniak (perkusja). Ostatni z wymienionych to również wrześnianin, grający w składzie Roksany Węgiel.

Dodajmy, że to kolejny pozytywny i twórczy efekt rządowych obostrzeń w wykonaniu „młodej Wrześni”. Parę dni temu pisaliśmy o książce Jakuba Urbaniaka pt. „Kwarantanna”.

OGŁOSZENIA DROBNE do GAZETY (ukażą się w piątek) lub na PORTAL (ukażą się natychmiast) nadasz tutaj.

Cyfrowe wydanie numeru „Wiadomości Wrzesińskich” z 17 kwietnia kupisz tutaj.

Thumb tem podsumowanie dai

Damian Idzikowski

12:16 20-04-2020