Zostań pomocnikiem św. Mikołaja i pomóż spełnić marzenia dzieci z domów dziecka

Lego, lalka Barbie, poduszka z pieskiem, piłka albo nowa bluza - to świąteczne marzenia dzieci z domów dziecka. Do ich spełnienia zaprasza ekipa portalu Efantastyka. 

Pomagamy 22:23 30-11-20200 0

- Dzieci przebywające w rodzinnych domach dziecka czy w rodzinach zastępczych przeszły wiele, a ich opiekunowie harują dzień i noc, by udzielić im wsparcia. Zadanie, które przed nimi stoi, jest trudniejsze niż przed „zwykłymi” rodzicami – za dziećmi ciągnie się bolesna przeszłość i wiele traum. Pomoc im kosztuje, a wsparcie od państwa jest albo zbyt małe, albo przydzielane nieefektywnie. Chcielibyśmy choć trochę odmienić tę smutną rzeczywistość. Opiekunowie dwóch placówek poprosili swoich podopiecznych o napisanie listów do Świętego Mikołaja. A że Mikołaj ma mnóstwo roboty… chcemy mu pomóc. I mamy nadzieję, że włączycie się w tę pomoc - pisze Adam Kmieciak, wrześnianin, który jest administratorem i założycielem Efantastyki. 

Adam wraz żoną Anią i przyjaciółmi przygotowuje paczki dla dwanaściorga dzieci. Dołączyć może każdy. Wystarczy wybrać i „zaklepać” jeden z upominków z listy. Prezent można kupić lub wpłacić pieniądze na niego na konto specjalnie utworzonej zrzutki.

Listy dzieci można znaleźć: TUTAJ.

To nie jedyna akcja pomocowa dla domów dziecka. 

Na stronie DomyDziecka.org znajdziemy listę placówek opiekuńczych z całego kraju z opisem ich potrzeb. Domy dziecka proszą o zabawki, koce, pościel, pieluchy, środki czystości czy soki dla dzieci na wzmocnienie odporności. W bazie znajdziemy też marzenia dzieci - niektóre z nich chciałyby dostać upatrzone klocki, inne grę, książkę, instrument muzyczny albo po prostu paczkę słodyczy. 

Z potrzebami domów można się zapoznać TUTAJ.

Thumb go dziewicz2

Joanna Goździewicz

22:23 30-11-2020