Przysypany kruszywem, teraz walczy o życie. Mobilizacja w pomocy dla Łukasza Kubiaczyka

Łukasz Kubiaczyk walczy o życie po ciężkim wypadku w jednym z zakładów budowlanych w Nekli. Potrzebne są pieniądze na pobyt w specjalistycznej w klinice.

społeczeństwo 00:22 14-05-20190 13

To wydarzyło się w poniedziałek 4 lutego. Na terenie zakładu budowlanego, jeden z pracowników został przysypany kruszywem. Na miejsce skierowano ratowników medycznych i strażaków. Pojawił się śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Po ponad 20-minutowej reanimacji został przywrócony oddech. Tuż po tym, mężczyznę przetransportowano do jednego z poznańskich szpitali. Akcja serca została ponownie zatrzymana, jednak nie na długo.

Jednak jego stan był cały czas krytyczny. Mózg był zbyt długo niedotleniony. Lekarze nie dawali nadziei… w każdej chwili mogliśmy go stracić. Po tygodniu walki nagle siostry podczas odwiedzin brata dostają wstrząsająca wiadomość: zbyt długie niedotlenienie mózgu, zbyt duży obrzęk… w wyniku czego nastąpiła śmierć mózgu, Łukasz nie żyje… lekarz prosi aby poszły pożegnać się z bratem… żadna z nich nie mogła w to uwierzyć … lekarz który je o tym informował był bardzo miły i współczujący… do sióstr jednak to wszystko nie docierało. Zapytały czy może nastąpić jeszcze jakaś zmiana bo przecież jego serce wciąż bije, czy może jednak następnego dnia usłyszą inną informację czy może będzie żył? Dostały jednak negatywna odpowiedź - piszą bliscy Łukasza Kubiaczyka.

Łukasz Kubiaczyk

Następnego dnia miały przyjść odebrać akt zgonu… to wszystko było straszne dla rodziców dla nas, dla najbliższych… Ból, ogromny smutek, żal… Jednak, nie tak miało się to zakończyć…. Nie wiemy jak to nazwać, chyba tylko … cud. Kolejnego dnia, zanim miało zostać wykonane ostatnie badanie-ostatecznie zatwierdzające stan pacjenta, nagle przy wyciąganiu rurki od respiratora, nastąpił skurcz w klatce… Łukasz żyje… walczy. Kolejne dni przynosiły drobne zmiany… odruch zgięcia ręki, nogi w odpowiedzi na ucisk zadany przez lekarza.

Lekarze cały czas jednak przygotowali i uświadamiali nas o najgorszym… On może w każdej chwili umrzeć, bądź też jego stan się nie zmieni i zastanie “warzywem”. My jednak wierzymy, że Łukasz się obudzi, odzyska świadomość, stanie na nogi…. po prostu wróci do zdrowia. Na chwilę obecną Łukasz otwiera oczy, mruga, jednak nie reaguje na polecenia lub nie potrafi jeszcze przekazać nam, że czuje naszą obecność i wie, że jesteśmy przy Nim.

Jego pobyt w szpitalu powoli dobiega końca i musi trafić do specjalistycznej kliniki, do kliniki która jest dla Łukasza wielką nadzieją na lepsze życie, gdzie czeka Go długa rehabilitacja. Wszystko to wymaga dużych nakładów pieniężnych. My sami nawet nie jesteśmy tego świadomi jak dużych, ponieważ nikt nie wie ile potrzeba czasu aby Łukasz zaczął reagować: trzy, sześć a może dwanaście miesięcy. Dlatego bardzo prosimy o pomoc, o wsparcie finansowe. Każda złotówka się liczy, każda jest ważna, ponieważ pomoże uzbierać nam sumę, która pozwoli o kolejny miesiąc przedłużyć rehabilitację, która jest ogromną szansą dla Łukasza - dodają. I jednocześnie proszą o finansowe wsparcie.

Obecnie nadal trwa walka o życie, a później ma przyjść czas na powrót do pełnej sprawności. Dlatego na portalu siepomaga.pl prowadzona jest zbiórka, do której link znajduje się TUTAJ. Ponadto na Facebooku powstała grupa "Licytacje dla Łukasza Kubiaczyka! Braciszku, obudź się", którą można znaleźć TUTAJ.

Thumb jagie%c5%82a

Radosław Jagieła

00:22 14-05-2019