Samorządowcy znowu nie przyszli na kłopotliwe spotkanie. Ludzie są naprawdę wkurzeni!

Nikt z Zarządu Powiatu Wrzesińskiego nie przyjechał na spotkanie do Marzenina, mimo zaproszenia. Mieszkańcy są oburzeni. I nie tylko oni. – Jest mi wstyd za kolegów – mówił Grzegorz Kaźmierczak, przewodniczący rady powiatu.

samorząd 13:52 12-12-20170 48

Spotkanie, które odbyło się 11 grudnia w świetlicy w Marzeninie, dotyczyło planów budowy fermy drobiu w pobliskim Kawęczynie. 

Mieszkańcy tej wsi oraz ich sąsiedzi z Marzenina i Gulczewa liczyli, że będą mogli porozmawiać z członkami Zarządu Powiatu Wrzesińskiego, w tym starostą Dionizym Jaśniewiczem. Nie przyjechał jednak nikt z zarządu. Starosta na spotkanie wydelegował swoją podwładną Urszulę Łabędę.

– Pan starosta nie przyjechał, bo uczestniczy w obradach sesji Rady Miejskiej Gminy Nekla – zakomunikowała zebranym urzędniczka.

Urszula Łabęda

– Pani Urszula nie będzie się tłumaczyła za starostę, tak samo, jak ja nie będę tłumaczył się za postępowanie człowieka, który ma tyle lat co ja – powiedział krótko potem Grzegorz Kaźmierczak, przewodniczący rady powiatu.

Grzegorz Kaźmierczak

Słowa urzędniczki starostwa rozsierdziły mieszkańców, a oliwy do ognia skutecznie dolewał m.in. radny powiatu Bogdan Kruk (PSL).

– Wstydzą się, że podjęli taką decyzję (w sprawie uchwalenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego – przyp. red.) i dlatego tutaj nie przyjechali – mówił.

Bogdan Kruk

– Skoro nie ma zarządu to znaczy, że nie chciało im się przyjść. Innego usprawiedliwienia nie widzę. Na sesji w Nekli nic ważnego się nie dzieje - stwierdził wrzesiński poseł Kukiz '15 Bartosz Józwiak.

Małgorzata Nowak i Bartosz Józwiak

Dodajmy, że na spotkanie zaproszono również radnych powiatu, którzy wybrani zostali z terenu gminy Września. Przyjechał tylko wspomniany Bogdan Kruk i Grzegorz Kaźmierczak. Ten ostatni jest mieszkańcem Marzenina. Na spotkanie nie pofatygowało się więc większość radnych zarówno z koalicji rządzącej jak i z opozycji.

Przygotowane miejsca dla radnych powiatu
Z zaproszenia skorzystało tylko dwóch radnych
W skład zarządu wchodzi m.in. Paweł Guzik (PSL)

Starosta Dionizy Jaśniewicz powiedział nam, że na sesję do Nekli był zaproszony miesiąc temu. Pojechał tam w sprawie inwestycji na drogach powiatowych. Zaznacza, że o zebraniu w Marzeninie dowiedział się kilka dni temu. Ponadto dodaje, że zaproszenie do Marzenina nie było podpisane przez kogokolwiek. Zarzuty ze strony posła Józwiaka nazywa zaś „grą polityczną”.

Więcej o sprawie napiszemy w piątkowym wydaniu „Wiadomości Wrzesińskich”.

Małgorzata Nowak - mieszkanka Kawęczyna, Bartosz Józwiak - poseł RP i Karol Nowak - wiceburmistrz Wrześni
Damian Staniszewski, prezes Projektu Września
Radni Bogdan Kruk i Grzegorz Kaźmierczak
Uczestnicy zebrania
Otwarte Klatki i Projekt Września
Karol Nowak, zastępca burmistrz Wrześni
Uczestnicy zebrania
Uczestnicy zebrania
Uczestnicy zebrania
Uczestnicy zebrania
Uczestnicy zebrania
Uczestnicy zebrania

Thumb 64861016 2494978670553670 5517157221407916032 o

Łukasz Różański

13:52 12-12-2017