Znowu głośno o Spławiu. Kolejne wyróżnienie dla sołtyski

Wioleta Dzienniak, sołtys Spławia została laureatką 6. edycji konkursu „Fundusz sołecki - najlepsza inicjatywa”. W kategorii najaktywniejszy mieszkaniec wsi zdobyła trzecie miejsce.

społeczeństwo 14:41 03-07-2018 4

Konkurs zorganizowało Krajowe Stowarzyszenie Sołtysów. Postępowanie konkursowe składało się z dwóch etapów. Pierwszy miał wyłonić najlepszą inicjatywę z funduszu sołeckiego, a drugi wyłuskać najaktywniejszego mieszkańca wsi, który odpowiadał za realizację projektu i wyróżniał się na polu pracy społecznej. W tej drugiej kategorii wyróżniona została Wioleta Dzienniak, sołtys Spławia. Do konkursu została zgłoszona przez radę sołecką i projekt „Plenerowa dziarska resursa".

Podziękowania dla rady sołeckiej Spławia. Fot. Teresa Waszak

- To jest coś w rodzaju mobilnej świetlicy. Z mężem udostępniliśmy budynek do przechowywania parasoli, stołów, krzeseł, pochodni, grilla, itd. Wspólnie zajmujemy się także transportem tego wyposażenia. Dbamy o ten sprzęt w okresie jesienno-zimowym - wyjaśnia nam Wioleta Dzienniak.

W nagrodę sołtys otrzymała czek o wartości 1100 zł. Pieniądze będą przeznaczone na potrzeby sołectwa. W konkursie uczestniczyło także sołectwo Bieganowo. Gala konkursowa odbyła się 1 lipca w Licheniu.

Podziękowania dla rady sołeckiej Bieganowa Fot. Teresa Waszak

Thumb ww biernat

Filip Biernat

14:41 03-07-2018 4