Znana dziennikarka z Wrześni ostro krytykuje Roberta Biedronia

„Wiosna Biedronia się skończyła, nim się zaczęła. I wiem dlaczego tak się stało” – pisze Karolina Lewicka na portalu Natemat.pl.

aktualności 15:33 05-07-20195 16

Karolina Lewicka, absolwentka wrzesińskiego LO. im. Sienkiewicza, znana jest z krytycznego podejścia do polityków od prawa do lewa. Obecna dziennikarka Radia TOK FM zasłynęła telewizyjnym wywiadem z wicepremierem Piotrem Glińskim za który została zawieszona, po czym zrezygnowała z pracy w TVP. Teraz wrześnianka dość ostro podsumowała polityczną działalność Roberta Biedronia na portalu należącym do Tomasza Lisa:

– Od samego początku zadziwiała mnie fascynacja części komentatorów tym nowym bytem partyjnym, wręcz wiara (a może raczej rozpaczliwa nadzieja), że Robert Biedroń - zgodnie ze swoją buńczuczną deklaracją - „odmieni oblicze tej ziemi”. Przecież na pierwszy rzut nieuzbrojonego oka widać było liczne mankamenty – pisze K. Lewicka.

Dziennikarka dalej zarzuca liderowi Wiosny brak wiarygodności, niekonsekwencję, unikanie dyskusji i fasadowość. Cały tekst można przeczytać TUTAJ.

Przypomnijmy, że kampania Wiosny do Europarlamentu toczyła się także we Wrześni. Lokalnym liderem został Andrzej Wnuk, miłosławski radny i nauczyciel. W lutym nasze miasto odwiedził tzw. Wiosnobus, jednak bez czołowych działaczy. Pojawiła się za to Paulina Piechna-Więckiewicz była radna Warszawy odpowiadająca za sprawy społeczne w Wiośnie. Pisaliśmy o tym TUTAJ.

Ostatecznie partia zdobyła trzy mandaty. Tak wynik ten na naszych łamach komentowała Ewa Jeżak, koordynatorka regionalna Wiosny:

– Wynik jest dla nas satysfakcjonujący, odnieśliśmy sukces. Oczywiście rezultat mógł być lepszy i do tego będziemy dążyć w jesiennych wyborach. Biorąc pod uwagę ograniczony budżet kampanii, kiedy w przeciwieństwie do konkurencji nie mogliśmy sobie pozwolić na wydawanie setek tysięcy złotych, to wynik jak najbardziej można uznać za zadowalający.

Thumb tem podsumowanie dai

Damian Idzikowski

15:33 05-07-2019