Znana drabinka Pucharu Polski. Pomarańczowi ruszają od II rundy

Polski Związek Piłki Siatkowej podał terminarz rozgrywek Pucharu Polski. Podobnie jak w ubiegłej edycji, aby zagrać we Wrześni z ekipą z PlusLigi, APP Krispol musi wcześniej wygrać trzy mecze.

siatkówka 17:16 30-07-2018 0

Rozgrywki ruszają 17 października, ale wrześnianie wybiegną na boisko dopiero 21 listopada. W II rundzie w wyjazdowym meczu zagrają ze zwycięzcą pojedynku WIE-DRUK MKS Będzin – MOSiR Sieradz. W wypadku naszej wygranej siatkarze trenera Mariana Kardasa zagrają 12 grudnia ze zwycięzcą pojedynku BBTS Bielsko-Biała II – Stal Nysa. I w tym wypadku czeka nas daleki wyjazd. Dopiero trzeci mecz być może zagramy 9 stycznia we Wrześni. Stanie się tak tylko wówczas, gdy swoją część drabinki wygra Lechia Tomaszów Mazowiecki, który po drodze (21.XI) zagra między innymi z SPS Konspol Słupca.

Zwycięzca IV rundy trafi już do fazy ćwierćfinału i wpadnie na jedną z dwóch najlepszych ekip PlusLigi po fazie zasadniczej. Ćwierćfinały rozegrane zostaną 23 stycznia, a półfinały i finał odpowiednio trzy i cztery dni później.

Thumb ww nowacki

Leszek Nowacki

17:16 30-07-2018 0