Znamy terminy egzaminów. Edukacja zdalna przedłużona do 24 maja

Minister edukacji narodowej Dariusz Piontkowski ogłosił właśnie informacje na temat dalszego harmonogramu roku szkolnego.

oświata 13:20 24-04-20203 6

Chyba najważniejszą informacją są terminy egzaminów.

– Egzaminy maturalne rozpoczną się 8 czerwca egzaminem z języka polskiego i potrwają do 29 czerwca, a egzaminy ósmoklasistów potrwają od 16 do 18 czerwca – oznajmił Dariusz Piontkowski.

Dodatkowy termin egzaminów maturalnych dla osób, które nie będą mogły przystąpić do nich w pierwszym terminie, to 8-14 lipca.

Matury ustne zostały odwołane, przeprowadzone zostaną wyłącznie egzaminy pisemne.

– Każdy uczeń będzie siedział w oddzielnej ławce, będzie w odpowiedniej odległości od pozostałych uczniów, aby przeprowadzenie tych egzaminów było bezpieczne dla uczniów, nauczycieli i ich rodzin. Przewidujemy, że mniej więcej do 11 sierpnia będzie możliwość podania wyników maturalnych, a ci, którzy chcieliby poprawiać, mogliby to zrobić na początku września; wtedy wyniki egzaminów poprawkowych byłyby już do wiadomości uczelni i uczniów do końcówki września.

Wyniki egzaminów ósmoklasisty uczniowie mają poznać do końca lipca.

Egzaminy potwierdzające kwalifikacje w zawodzie (Formuła 2012 i Formuła 2017) w technikach oraz szkołach branżowych I stopnia rozpoczną się 22 czerwca i potrwają do 9 lipca, natomiast egzaminy zawodowe dla uczniów szkół policealnych (Formuła 2019) odbędą się w terminie 17-28 sierpnia.

– Niestety obecne warunki epidemiczne nie pozwalają na to, abyśmy odwiesili działalność szkół, przedszkoli i żłobków. Dlatego też zdecydowaliśmy o dalszym ograniczeniu działalności tych placówek. To ograniczenie tym razem przesuwamy na znacznie dłuższy termin, bo do 24 maja – poinformował także minister.

Oznacza to, że uczniowie wszystkich typów szkół kontynuować będą naukę w formie zdalnej. 

Zdjęcie główne: egzamin maturany 2019

***

OGŁOSZENIA DROBNE do GAZETY (ukażą się w piątek) lub na PORTAL (ukażą się natychmiast) nadasz tutaj.

***

Czytaj „Wiadomości Wrzesińskie” bez wychodzenia z domu! Przypominamy, że nasz tygodnik istnieje też w postaci cyfrowej, więc możecie zapoznać się z najnowszymi informacjami z powiatu wrzesińskiego nawet przebywając w kwarantannie. Cyfrowe wydanie numeru „Wiadomości Wrzesińskich” z 24 kwietnia kupicie tutaj.

Thumb anna tess go%c5%82embiowska fot idzikowski 1

Anna Tess Gołębiowska

13:20 24-04-2020