Znakomity start Płomienia Nekla

Pewnym zwycięstwem nad Canarinhos Skórzewo zakończył się inauguracyjny pojedynek Płomienia. Neklanie swoją wyższość nad przyjezdnymi pokazali zwłaszcza w drugiej połowie meczu.

piłka nożna 19:47 09-08-20201 0

Do pewnego momentu pojedynek prowadzony na boisku w Nekli był bardzo wyrównany. Przewaga graczy Płomienia polegała na tym, że to oni w większości potrafili wypracowywać sobie okazje strzeleckie. Jedyny gol pierwszej części gry padł już w 2. min. Po dobraniu Adriana Matysiaka gola dla Płomienia po uderzeniu piłki z 5. metrów zdobył Marcin Walkowiak.

Drugą część meczu gospodarze również rozpoczęli w wymarzony sposób. W 47. min po podaniu Norberta Szklarza na 2:0 podwyższył Patryk Maciejewski. Potem ponownie na boisku toczył się wyrównany bój. Okazje strzeleckie mieli jednak tylko miejscowi. Nie udało się ich wykorzystać zarówno Maciejewskiemu jak i Szklarzowi. W 80. min miejscowi praktycznie przesądzili już o swoim końcowym zwycięstwie. Po wyłożeniu piłki przez Maciejewskiego na 3:0 podwyższył Szklarz. Cztery minuty później znakomitym przelobowaniem bramkarza gości popisał się Maciejewski zdobywając dla Płomienia czwartego gola. W końcówce spotkania wynik meczu na swoją korzyść nieco mogli polepszyć przyjezdni. Raz piłka trafiła w poprzeczkę bramki neklan, a raz znakomitą interwencją popisał się Krystian Dzoniarkiewicz.

Płomień Nekla zagrał w składzie: Dzwoniarkiewicz – D. Walkowiak, Grzegorczyk, Łuczak, Domżalski – Depczyński (83. Stróżyna), M. Walkowiak, Malinger, Szklarz – Maciejewski (88. Woźniak), Matysiak (75. Wrzykiewicz)

Klasa okręgowa, Płomień Nekla – Canarinhos Skórzewo 4:0 (1:0)

19:47 09-08-2020