Znakomita runda jesienna Victorii Września

Takiej udanej rundy jesiennej piłkarze Victorii nie mieli od dawna. Trochę niedosytu budzi tylko to, że wrześnianom do końca nie udało się utrzymać pozycji lidera.

piłka nożna 11:09 20-12-20200 0

Sezon piłkarski 2020/2021 seniorzy Victorii rozpoczęli w wymarzony sposób. Pierwsze trzy mecze co prawda wygrali nieznacznie, jak się później okazało z drużynami dolnej części tabeli, ale potem były już dwa wysokie zwycięstwa. Po serii siedmiu wygranych z rzędu wrześnianie pierwsze punkty stracili dopiero za sprawą remisu 1:1 w Międzychodzie z tamtejszą Wartą. W dalszej części rundy jesiennej wrześnianie rozegrali jeszcze sześć meczów, w których dwukrotnie remisowali, ale nadal pozostawali jedynym niepokonanym zespołem w 4 lidze. W 15 kolejce Victoria doznała pierwszej porażki i to na własnym boisku. Przegraną z Centrą Ostrów Wlkp. wrześnianie rozpoczęli serię słabych występów na własnym boisku. Potem przegrali u siebie z drugim z zespołów z Ostrowa Wlkp. – Ostrovią. Po tej przegranej piłkarze Victorii odnieśli spektakularne zwycięstwo w Poznaniu pokonując rezerwy Warty aż 8:0. W 19 kolejce, podczas meczu rozegranego w dniu 19 listopada, doszło do najważniejszego pojedynku jesieni. Victoria zmierzyła się z depczącą jej po piętach Pogonią Nowe Skalmierzyce. Podczas meczu we Wrześni goście z Nowych Skalmierzyc nie pozostawili złudzeń kto na teraz jest zespołem lepszym. Pewnie wygrali obejmując pozycję lidera. W ostatnim meczu rundy jesiennej piłkarze Victorii mieli szansę odzyskania pozycji lidera wykorzystując potknięcie się piłkarzy Pogoni w starciu z nisko notowaną Krobianką Krobia. Niestety wrześnianie nie wykorzystali tej szansy również remisując z zespołem dolnej części tabeli – Polonią Kępno.

- Ogólnie z osiągniętego wyniku jestem zadowolony. Trochę żal straconej pozycji lidera. Po części stało się tak z przyczyn, które były splotem nieprzychylnych okoliczności. Zadajemy sobie sprawę z tego, że wiele w naszej grze jest do poprawy. Większość drużyn w meczach z nami nastawia się na obronę i strzelenie im gola jest trudne. Pomimo to zdobyliśmy 55 bramek, co jest drugim osiągnięciem w lidze. My natomiast za łatwo oddajemy bramki i to jest przerażające. Np. w meczu z Polonią Leszno prowadziliśmy 5:1 i skończyło się 5:3. W meczu z Obrą Kościan było już 5:1 i skończyło się 5:4. Czasami błędy indywidualne popełniane przez zawodników budziły naprawdę niesmak. Straciliśmy 11 goli po stałych fragmentach gry, do tego dochodzą jeszcze dwie bramki samobójcze. W zespole przed rundą rewanżową na pewno nastąpią zmiany. Są zawodnicy, którzy z różnych przyczyn z drużyny odejdą, są upatrzeni gracze, którzy ich zastąpią. Niedługo wszystko się wyjaśni – podsumowywał trener Victorii Tomasz Bekas.

 - Ciosy jakie otrzymaliśmy w końcówce rundy zapędziły nas do narożnika. Była to dość niefortunna i podjęta w niewczasie decyzja Pawła Lisieckiego i Patryka Krzyżanowskiego o rezygnacji z gry. Dopadły nas też skutki panującej pandemii. Zarówno Mikołaj Jankowski jaki i Szymon Krawczyński na 17 dni z powodu kwarantanny spowodowanej chorobą członków rodziny wyłączeni zostali z treningu i gry. Przed ostatnim meczem z Polonią Kępno dopadł nas kataklizm. Wszyscy zawodnicy środka pola nie mogli zagrać z powodu kartek i kwarantanny, a Jankowski z musu na boisko wyszedł bez treningu po długiej przerwie. Nadal naszym celem jest walka o 3 ligę, nie zamierzamy z tego rezygnować – kończy swoje podsumowanie trener Victorii.

W 21 rozegranych meczach Victoria zdobyła 46 punktów, tyle samo co przewodząca w tabeli Pogoń Nowe Skalmierzyce. Na ten dorobek złożyło się 14 zwycięstw, 4 remisy i 3 porażki. Wszystkie porażki wrześnianie odnotowali na własnym boisku. W 10 meczach wyjazdowych Victoria zdobyła 24 punkty, a w 11 rozegranych na własnym boisku 22 punkty. Bilans bramkowy jest mocno dodatni i wynosi 55:26. Pod tym względem Victoria przegrywa w rywalizacji z Pogonią Nowe Skalmierzyce i Wartą Międzychód.

Bramki dla Victorii zdobyli: Mikołaj Jankowski 18, Mikołaj Panowicz 10, Jakub Groszkowski 6, Dawid Szymański 5, Filip Brzostowski 4, Hubert Oczkowski 4, Mateusz Majewski 2, Maciej Szczublewski 2, Adrian Kruszyński 1, Patryk Krzyżanowski 1, Hubert Szaufer 1, smobójcza 1.

Thumb ww czerniak

Robert Czerniak

11:09 20-12-2020