Znakomita passa Victorii trwa

Piłkarze Victorii po ciężkim wyjazdowym boju z Olimpią Koło zwyciężyli po raz szósty z rzędu. Tym samym wrześnianie nadal pozostają jako jedyny zespół w lidze, który nie stracił jeszcze punktów.

piłka nożna 20:21 29-08-20201 0

Podczas meczu na boisku w Kole przez cały czas trwała bardzo wyrównana walka. Do przerwy więcej okazji do zdobycia gola stworzyli sobie wrześnianie. Po strzale Mikołaja Panowicza piłka trafiła w słupek bramki Olimpii, a po uderzeniu Mikołaja Jankowskiego w poprzeczkę. Oprócz tego Panowicz trafił w boczną siatkę bramki gospodarzy, dwóch szans bramkowych nie wykorzystał także Filip Brzostowski. Gospodarze zdołali natomiast umieścić piłkę w bramce Victorii, ale okazało się, że zrobili to z pozycji spalonej.

Po przerwie pierwsi prowadzenie objęli gospodarze. W 53. min po dośrodkowaniu piłki na długi słupek gracz Olimpii pokonał strzegącego bramki wrześnian Tobiasza Nowickiego po strzale z bliska. Minutę później Victoria odrobiła stratę. Po uderzeniu piłki głową z kilku metrów do bramki Olimpii trafił Hubert Oczkowski. Potem boiskowe wydarzenia przeniosły się do strefy środkowej boiska. Wrześnianie mieli swoje szanse po uderzeniach futbolówki z dystansu przez Jankowskiego i Jakuba Groszkowskiego. Miejscowi również przeprowadzili kilka groźnych akcji. Gol na wagę trzech punktów padł w 83. min. Po podaniu Adriana Majewskiego strzałem z 17. metrów bramkarza Olimpii pokonał Jankowski.

- Zmierzyliśmy się z bardzo trudnym przeciwnikiem. Był to typowy mecz walki. O tym, że było ciężko wygrać niedługo nikt już nie będzie pamiętał. Bardzo cieszymy się ze zdobycia kolejnych trzech punktów. Martwi kontuzja barku Mikołaja Panowicza. Mam nadzieję, że nie okaże się groźna – komentował kierownik drużyny Victorii Radosław Łabędzki.

Victoria Września zagrała w składzie: Nowicki – Chopcia, M. Majewski, Marzyński, A. Majewski – Oczkowski, Groszkowski (85. Kruszyński), Krawczyński, Brzostowski (80. Szymański) – Jankowski – Panowicz (50. Szczublewski)

IV liga, Olimpia Koło – Victoria Września 1:2 (0:0)

Thumb ww czerniak

Robert Czerniak

20:21 29-08-2020