Zmiana pokoleniowa w Kołaczkowie. Nowa sołtys i młodzież w radzie sołeckiej

Małgorzata Wojciuch została dzisiaj nowym sołtysem Kołaczkowa. Wybrano nową ośmioosobową radę sołecką, w której pojawiło się wiele młodych osób.

społeczeństwo 22:55 12-03-20193 6

Sołectwo godnie pożegnało dotychczasowego sołtysa Stefana Staszaka, który sprawował swoją funkcje od 31 lat. Pan Stefan nie ubiegał się o kolejną kadencję. Był podziękowania, kwiaty i łzy, pojawiła się nawet prezentacja multimedialna podsumowują działalność sołtysa na stanowisku.

O funkcję sołtysa ubiegało się troje kandydatów: Małgorzata Wojciuch zdobyła 41 głosów, Mateusz Mazurczak 32, Joanna Tomas 4.

Ankieta

Czy Twoim zdaniem Małgorzata Wojciuch sprawdzi się na stanowisku sołtysa Kołaczkowa?

Do rady sołeckiej kandydowało 13 osób. Ostatecznie w jej składzie znaleźli się: Bogumił Gomulski, Karolina Jakubowska, Aneta Klamecka, Andrzej Knociński, Mateusz Mazurczak, Mieczysława Michałowska, Jacek Nowacki, Lidia Waszak.

W tym roku gmina planuje w Kołaczkowie remont ul. Cmentarnej i kanalizację ul. Polnej, nie wykluczone, że samorząd otrzyma dofinansowanie na to zadanie z Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu. W Kołaczkowie ma się rozpocząć także budowa farmy wiatrowej. Jest to szansa na utwardzenie niektórych dróg np. ul. Szerokiej.

Mieszkańcy zgłaszali potrzebę budowy ścieżki pieszo-rowerowej wzdłuż ulicy Krakowskiej. Padło pytanie o kontynuację budowy drogi rowerowej przy ul. Wrzesińskiej. Istnieje potrzeba sygnalizacji zwalniającej ruch na zakręcie śmierci w Kołaczkowie (droga wojewódzka) dochodzi tutaj do kilkunastu wypadków rocznie, niszczone są posesje, a mieszkańcy żyją w ciągłym zagrożeniu.

Pojawił się głos dotyczący Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kołaczkowie: a dokładniej włamań do budynku szkoły i libacji alkoholowych na dachu,niszczenia infrastruktury szkolnej przez osoby postronne. 

Thumb ww biernat

Filip Biernat

22:55 12-03-2019