Zmasowany atak "przecinków" podczas przekazywania strażakom nowego wozu

W piątek 10 lipca, w samo południe, gozdowscy druhowie oficjalnie otrzymali hydrauliczny podnośnik koszowy - samochód, który przez ostatnie lata był na wyposażeniu KPPSP we Wrześni. Uroczystość zakłóciły tzw. przecinki, które gryzły wszystkich uczestników spotkania. Nie oszczedziły nawet gości z Poznania.

aktualności 13:35 10-07-20206 3

W przekazaniu gozdowskim strażakom nowego wozu uczestniczyli m.in. poseł PiS Zbigniew Hoffmann, zastępca komendanta wojewódzkiego PSP w Poznaniu Robert Natunewicz, komendant powiatowy PSP Piotr Trawiński oraz burmistrz Wrześni Tomasz Kałużny i jego zastępcy.

– Mam nadzieję, że uda mi się odeprzeć ten zmasowany atak "przecinków", który nas wszystkich tutaj spotyka - mówił w swoim przemówieniu poseł Z. Hoffmann.

Do nieplanowanej uciążliwości odniósł się także burmistrz Wrześni Tomasz Kałużny, który stwierdził, że "przecinki" są zapowiedzią popołudniowej, gwałtownej burzy. Dodał przy tym, że przekazywany właśnie sprzęt może się jeszcze dziś przydać.

Podczas uroczystości Adam Stachnik, szef gminnych OSP, przedstawił krótko historię OSP Gozdowo oraz wręczył gościom drobne upominki. Potem było już tylko wręczenie kluczyków, przecięcie wstęgi na samochodzie, ryk syren i uczta w pobliskiej świetlicy wiejskiej.  

Thumb zrzut ekranu 2016 12 30 o 12.21.24

Dorota Tomaszewska

13:35 10-07-2020