Zmarł legendarny wrzesiński działacz społeczny i dziennikarz

W poniedziałek 24 lutego w wieku 87 lat zmarł Dionizy Zdziabek, człowiek, który opisując losy swojego regionu, sam stał się częścią jego historii.

aktualności 14:53 27-02-20202 3

Dionizy Zdziabek działał na wielu polach od lat 50. ubiegłego wieku aż do przełomu pierwszych dekad XXI wieku. Jeszcze nie tak dawno pojawiał się w roli sprawozdawcy na lokalnych wydarzeniach.

Jako dziennikarz w swojej wieloletniej karierze pracował m.in. dla „Gazety Poznańskiej”, „Przemian na Szlaku Piastowskim” i Radia Gniezno. Pozostawił po sobie potężne archiwum tekstowe, fotograficzne i fonograficzne, będące zapisem paru epok.

Był także zasłużonym działaczem społecznym i animatorem kultury. W latach 60. został pierwszym kierownikiem Wrzesińskiego Ośrodka Kultury (wówczas powiatowego). Był również członkiem pierwszego zarządu Wrzesińskiego Towarzystwa Kulturalnego, założycielem Dyskusyjnego Klubu Filmowego w Kinie Tonsil oraz prowadzącym i autorem audycji w radiowęźle wrzesińskim.

Pogrzeb śp. Dionizego Zdziabka odbędzie się w piątek 28 lutego, o godz. 13.30 na cmentarzu komunalnym we Wrześni. Rodzina prosi o nieskładanie kondolencji.

Thumb tem podsumowanie dai

Damian Idzikowski

14:53 27-02-2020