Zima 1020. Wojownicy i białogłowy zapraszają na podróż w czasie!

Tradycyjnie już członkowie i członkinie Stowarzyszenia Edukacji i Odtwórstwa Historycznego „Aurea Tempora” odwiedzą grzybowskie grodzisko, by przekonać się na własnej skórze, jak w X wieku Słowianie radzili sobie z zimą. 

aktualności 22:27 06-02-20200 0

22 i 23 lutego przed zagrodą wczesnośredniowieczną na terenie Rezerwatu Archeologicznego „Gród w Grzybowie” zapłoną ogniska, przy których rozgrzewać będą się wojowie i białogłowy.

– Jak co roku zimową porą zapraszamy na Gród w Grzybowie aby spędzić razem weekend. Wszyscy liczymy na choć odrobinę śniegu i zamarznięta strugę. Mimo wyczekiwanego mrozu, nie zabraknie karczmy, w której to grzane winko czy lipa z miodem rozgrzeje ciało, a dźwięki średniowiecznej muzyki wybudzą z zimowego snu! Gotujcie się na przygodę! – deklarują organizatorzy.

Nie poznaliśmy jeszcze szczegółów wydarzenia, ale wiemy, że z pewnością w Grzybowie zagości więcej rekonstruktorów niż w minionych latach, bowiem „Aurea Tempora” zaprosiła do udziału w imprezie inne drużyny. Oczywiście impreza będzie otwarta dla turystów.

A tak wyglądało grzybowskie zimowisko w zeszłym roku.

Thumb anna tess go%c5%82embiowska fot idzikowski 1

Anna Tess Gołębiowska

22:27 06-02-2020