Ziemia Wrzesińska i Ryszard Zjeżdżałka w dwóch koncertach na podwójny jubileusz

Cztery godziny na scenie zafundował sobie nasz lokalny „Śląsk” z okazji 15-lecia działalności grupy i 60-lecia pracy artystycznej kierownika.

kultura 20:13 01-12-20180 2

Choć ta ostatnia liczna brzmi niewiarygodnie, to jest najszczerszą prawdą. Ryszard Zjeżdzałka zaczął swoją najpierw taneczną, a później choreograficzną karierę jeszcze jako nastolatek. Ziemię Wrzesińską stworzył już jako dojrzała i uznana osobowość w polskiej kulturze ludowej.

Dziś jego zespół to dobrze naoliwiona folkowa maszyna z setkami występów na koncie, zarówno w Polsce jak i za granicą. Za najważniejszy koncert grupa uznaje jednak doroczne „Serce za serce”, którym dziękuje lokalnej publiczności za wsparcie. Ponieważ w tym roku ranga wydarzenia została podniesiona podwójnym jubileuszem, zainteresowanie było tak wielkie, że trzeba było zorganizować dwa koncerty pod rząd.

W sobotę 1 grudnia we Wrzesińskim Ośrodku Kultury Ziemia Wrzesińska pokazała się z najlepszej strony. Porywające choreografie podgrupy tanecznej przeplatały się z frywolnymi utworami sekcji śpiewaczej. Gościnnie popisały się pary z Klubu Miłośników Tańca Towarzyskiego prowadzonego przez R. Zjeżdżałkę oraz mistrzyni gwary wielkopolskiej Sylwia Prętka.

Po koncercie do szacownego jubilata ustawiła się długa kolejka gości uzbrojonych w kwiaty, podarunki i gratulacje. Nie zabrakło przedstawicieli organizatorów, którymi byli: Burmistrz Wrześni, Wrzesiński Ośrodek Kultury, Rada Sołecka w Bieganowie, Stowarzyszenie Wielkopolscy Bieganie z Biaganowa oraz Stowarzyszenia Młodych Wielkopolan.

Thumb tem podsumowanie dai

Damian Idzikowski

20:13 01-12-2018