Zielono nam! Alejka w parku Dzieci Wrzesińskich z nowymi drzewami

W parku Dzieci Wrzesińskich, podobnie jak w całej gminie, trwają jesienne nasadzenia drzew. Pracownikom zieleni miejskiej pomaga młodzież. 

społeczeństwo 17:47 06-11-20180 0

Akcja wspólnego sadzenia drzew to pomysł obywatelskiego komitetu Zielona Strona Wrześni. Nieformalna grupa zawiązała się spontanicznie po ubiegłorocznej wichurze. Na jej czele stanęli Sławomir Szuba, nauczyciel historii z LO im. Sienkiewicza oraz dwóch studentów - Mateusz Nowaczyk i Czarek Paprzycki. Zaoferowali oni swoją pomoc przy odbudowie zieleni miejskiej zniszczonej przez żywioł. Do współpracy wciągnęli nauczycieli i młodzież. 

Zielona Strona Wrześni przy sadzeniu drzew pomagała już jesienią 2017 roku oraz wiosną bieżącego roku. 

Teraz po raz kolejny włączyła się do działania. We wtorek 6 listopada uczniowie i nauczyciele sadzili drzewa przy pomniku Marii Konopnickiej oraz w alejce prowadzącej do SSP nr 2. Akcja ma być kontynuowana w środę 7 listopada.

- Łącznie posadzimy 48 drzew. Są to śliwy wiśniowe i wiśnie kanzan. Do sadzenia przyłączyła się młodzież z LO im. Sienkiewicza, Zespołu Szkół Politechnicznych oraz Zespołu Szkół Zawodowych nr 2. Chcemy, żeby ta akcja miała dla uczniów walor edukacyjny. Wydaje się, że to proste - wykopać dołek i wsadzić drzewo, ale żeby roślina przetrwała więcej niż jeden sezon trzeba to zrobić umiejętnie: wsypać keramzyt, zamontować specjalną rurkę do nawadniania, powbijać paliki. Fachową wiedzą dzielą się z nami pracownicy zieleni miejskiej - mówił Mateusz Nowaczyk z Zielonej Strony Wrześni. 

W alejce, która jest obsadzana niedawno wycięto drzewa, które były nadłamane i uszkodzone. Teraz ten fragment parku ma szansę odzyskać reprezentacyjny wygląd.

Thumb go dziewicz2

Joanna Goździewicz

17:47 06-11-2018