Deszcz serpentyn i burza braw na finał Wrzesińskiego Festiwalu Orkiestr Dętych

Orkiestra Dęta OSP z Koła zwyciężyła 14. edycję Wrzesińskiego Festiwalu Orkiestr Dętych.

kultura 20:30 01-09-20190 0

Przypomnijmy, że tym roku w dwudniowej imprezie brały udział orkiestry z Gorzowa, Kleszczowa, Koła, Luborzycy, Oświęcimia oraz czeskiego Jistebníka. Wrzesińska Orkiestra Dęta tradycyjnie występowała poza konkursem.

Wielki finał odbył się dziś, 1 września, w amfiteatrze. Każdy z zespołów zaprezentował się w koncercie galowym ocenianym przez jury, któremu przewodniczył Paweł Joks, dowódca Orkiestry Reprezentacyjnej Sił Powietrznych. Werdykt jurorów przedstawia się następująco:

I miejsce (czek na 4 tys. zł) – Orkiestra Dęta OSP Koło

II miejsce (2,5 tys. zł) – Orkiestra Dęta „Kosynierzy” z Luborzycy

III miejsce (1,5 tys. zł) – Wielka Orkiestra Młodych Muzyków Gminy Oświęcim

Pozostałe zespoły otrzymały dyplomy i puchary uczestnictwa oraz zestawy upominków. Szczegółowa punktacja wszystkich orkiestr zostanie udostępniona już wkrótce.

– Przyjeżdżają do nas coraz lepsze zespoły. Gracie super, ludzie! Namęczyliście się w te upały i bardzo wam za to dziękuję. Publiczności również! – podsumował Jacek Rybczyński, kapelmistrz wrzesińskiej orkiestry i członek jury. We wręczaniu nagród wspomagali go wiceburmistrz Artur Mokracki oraz dyrektorka Wrzesińskiego Ośrodka Kultury Marzena Tabaczyńska.

Wczoraj orkiestry rywalizowały w musztrze i przemarszu (relacja TUTAJ). Poza konkursem odbyły się dzisiejsze wczesnopopołudniowe koncerty na rynku. Nie zabrakło też koncertu Wrzesińskiej Orkiestry Dętej z gwiazdą, którą w tym roku był Sebastian Riedel (relacja TUTAJ). Wszystkie punkty programu cieszyły się dużym zainteresowaniem publiczności.

Koncert finałowy trwał kilka godzin. Dodatkowymi atrakcjami były występy tenora Bartosza Kuczyka, który jednocześnie prowadził całe wydarzenie oraz tancerki Mariny Ostapei. Na sam finałowy występ wszystkich orkiestr w niebo wystrzeliły serpentyny. Poniżej nagranie z tego momentu zapożyczone z facebookowego profilu WOK-u, a także galeria zdjęć z całego dzisiejszego dnia oraz jeden z pozakonkursowych występów na rynku.

Thumb tem podsumowanie dai

Damian Idzikowski

20:30 01-09-2019