Zespół Szkół Politechnicznych zaprezentował swoją ofertę edukacyjną

Ponad 1150 uczniów będzie liczyć Zespół Szkół Politechnicznych we Wrześni po 1 września ze względu na podwójny rocznik – czyli absolwentów trzecich klas gimnazjalnych oraz ósmych klas szkoły podstawowej. W piątek i w sobotę odbyły się drzwi otwarte, które miały pomóc młodzieży w podjęciu decyzji, czy złożą podanie właśnie do tej placówki.

oświata 22:55 03-03-20191 0

W ofercie drzwi otwartych było oczywiście zwiedzanie szkoły. Uczniowie i nauczyciele przygotowali stanowiska, na których w ciekawy sposób prezentowali, czego można spodziewać się po poszczególnych kierunkach. Oczywiście najważniejsza była możliwość zadawania konkretnych pytań uczniom i kadrze. Rodzice i kandydaci mieli ich sporo. Ponadto odbyły się cztery prezentacje dotyczące szczegółów rekrutacji. 

– Do tej pory przyjmowaliśmy około 250 uczniów, od 1 września najprawdopodobniej pojawi się w pierwszych klasach ponad 480 osób. Szkoła przekroczy 1150 uczniów, to duże wyzwanie – wyliczał dyrektor ZSP Bogdan Nowak

 Nabór prowadzony będzie do sześciu klas technikum i jednej klasy branżowej szkoły pierwszego stopnia dla absolwentów klas gimnazjalnych oraz siedmiu klas technikum i jednej klasy branżowej szkoły pierwszego stopnia dla absolwentów gimnazjum. Na różnicę miejsc wpływa liczebność poszczególnych roczników, ale bez względu na to, jaką szkołę ukończy kandydat, będzie mógł podjąć naukę w tych samych zawodach. Oto one:

* technik informatyk (dla absolwentów ósmych klas – dwa oddziału)

* technik elektronik

* technik budownictwa

* technik mechanik

* technik ekonomista

* technik architektury krajobrazu

* operator obrabiarek skrawających (1/3 oddziału)

* mechatronik (1/3 oddziału)

* mechanik precyzyjny (1/3 oddziału)

– Ktoś, kto kończy nasze technikum czy naszą szkołę branżową pierwszego stopnia, właściwie ma zagwarantowane zatrudnienie. Oczywiście warunek jest taki, że trzeba mieć ochotę, by pracować, ale jeśli ktoś taką ochotę ma, to naprawdę pracodawcy ciągle składają zapytania, czy moglibyśmy podesłać im absolwentów. Oni się cieszą znakomitą opinią wśród wrzesińskich firm, są cenieni jako potencjalni pracownicy. No i druga rzecz to to, że nasi absolwenci dostają się na naprawdę elitarne kierunki na uczelniach wyższych. Ci, którzy będą solidnie pracować, mają otwartą drogę do studiowania informatyki, finansów i rachunkowości czy architektury krajobrazu – zachęcał dyrektor. 

Więcej o drzwiach otwartych i samej rekrutacji napiszemy w najnowszym numerze „Wiadomości Wrzesińskich”, zaś poniżej prezentujemy obszerną fotogalerię. 

Uczennice technikum architektury krajobrazu wiedzą, czym jest pistolet klejowy i nie zawahają się go użyć

Przyszli technicy budownictwa pokazali, że wiedzą, jak wybudować dom, a przynajmniej jego fragment
Zainteresowanie drzwiami otwartymi było tak duże, że w czasie spotkań z dyrekcją brakowało miejsc siedzących.
Technik ekonomista to zawód gwarantujący dobrą pensję. Tak było także w 1979 roku!
Mirosław Jadryszak nie może się doczekać nowych uczniów.
Mechanik precyzyjny to klasa pod patronatem firm Gestamp, Volkswagen i Blum. Aby rozpocząć naukę, uczniowie muszą przejść podwójną rekrutację: zarówno w szkole, jak i w zakładach pracy. Jeśli jednak podołają, nie tylko już od września zaczną dostawać wypłatę jako młodociani pracownicy, ale też będą mieli zagwarantowaną pracę w firmie po ukończeniu szkoły.
Wszyscy uczniowie ZSP realizują rozszerzony program z matematyki. W czasie drzwi otwartych w matematycznym gabinecie kuszono słodkościami.
W czasie drzwi otwartych spotkaliśmy wiceburmistrza Wrześni Karola Nowaka.
Jego starsza córka Amelia planuje rozpocząć naukę w technikum architektury krajobrazu. Na zdjęciu z dyrektorem Bogdanem Nowakiem i rodziną. 
Dyrektor ZSP Bogdan Nowak w czasie spotkania z uczniami i z rodzicami.
Wicedyrektorka ZSP Magdalena Kostecka w czasie spotkania z uczniami i z rodzicami.

Thumb anna tess go%c5%82embiowska fot idzikowski 1

Anna Tess Gołębiowska

22:55 03-03-2019