Zespół Szkół Politechnicznych odwołuje lekcje z powodu poważnej awarii

W najbliższych dniach nie będzie lekcji w ZSP przy ul. Wojska Polskiego we Wrześni. Przyczyną jest awaria sieci wodociągowej.

oświata 12:30 05-10-20205 1

Lekcje zostały odwołane dziś rano, 5 października. Wszystko z powodu pęknięcia rury w tzw. starym budynku. Do awarii musiało dojść w weekend, ponieważ woda zdążyła zalać pierwsze pięto, parter i piwnicę. Po tym jak awaria została zauważona, uczniowie opuścili budynek.

Komunikat na stronie placówki mówi, że lekcje zostały zawieszone do odwołania. Dyrekcja w rozmowie z nami uściśla, że zajęć nie będzie co najmniej do środy. Szkoła była zmuszona odwołać wszystkie zajęcia, ponieważ w ciągu dnia uczniowie przechodzą z jednego budynku do drugiego.

– Zwołaliśmy sztab kryzysowy i spróbujemy jakoś zaradzić sytuacji. Póki co wiadomo, że straty będą bardzo duże – przyznaje wicedyrektor ZSP Marek Chęciński.

Tymczasem niektórzy uczniowie placówki podchodzą do sprawy z humorem. W mediach społecznościowych pojawiają się żartobliwe komentarze.

– Zalało szkołę na Wojska Polskiego, nastąpiła ewakuacja uczniów helikopterem – pisze jeden z uczniów.

– Z uwagi, że miałem lekcje na najniższym piętrze, ja i moja klasa zostaliśmy ewakuowani łodzią podwodną. Helikopter przysługiwał tylko osobom na 3 piętrze i do tego blondynom – dodaje inny.

– Ze względu na pandemię, helikopter zabierał po jednym uczniu. Oczywiście za każdym razem, helikopter był dezynfekowany – pisze uczennica.

Thumb tem podsumowanie dai

Damian Idzikowski

12:30 05-10-2020