Zdzisław Krasnodębski o losie polskich dzieci w Niemczech w rocznicę strajku

Zdzisław Krasnodębski, lider wielkopolskiej listy Prawa i Sprawiedliwości w wyborach do Parlamentu Europejskiego gościł w piątek (18 maja) we Wrześni. Zwiedził muzeum regionalne i spotkał się z mieszkańcami i sympatykami PiS.

aktualności 12:56 18-05-20193 28

To była już druga wizyta polityka we Wrześni w czasie kampanii wyborczej. Pierwsza miała miejsce 25 kwietnia. Wybory 26 maja. Profesor Zdzisław Krasnodębski w pierwszej kolejności wzywał do mobilizacji sympatyków PiS. Jego zdaniem film braci Sekielskich o pedofilii w Kościele może zaszkodzić partii Kaczyńskiego.

W związku, że 20 maja przypada rocznica Strajku Dzieci Wrzesińskich, dlatego polityk specjalnie wybrał Wrześnię, aby mówić o sprawie odbierania dzieci z rodzin mieszanych przez Jugendamty, a więc urzędy zajmujące się pomocą rodzinie i dzieciom w Niemczech.

Profesor Krasnodębski przedstawił statystykę dotyczącą liczbę odebranych dzieci. W 2005 było to 25 tysięcy dzieci, 2013 42 tysięcy, 2016 85 tysięcy dzieci.

– 72% tych rodzin to są rodziny mieszane. W większości przypadków, gdy odbierano te dzieci, to w większość przypadków prawa przyznawano niemieckiemu rodzicowi. Tylko 5% dzieci wracało do swoich rodzin – podkreślał Krasnodębski.

Ankieta

Czy Twoim zdaniem PiS wygra wybory do Parlamentu Europejskiego?

– Ta sprawa pojawiła się także w Parlamencie Europejskim. Funkcjonuje tam Komisja Petycji. Wpływało do niej coraz więcej petycji dotyczącej tej sprawy, ilość tych świadczyła o tym, że jest jakiś problem. Powołano grupę roboczą do zbadania tej sprawy, odbyła się konferencja. A skończyło się rezolucją Parlamentu Europejskiego, że trzeba coś w tej kwestii zmienić. Udało nam się doprowadzić do uchwalenia tej rezolucji, ponieważ pokazaliśmy, że jest to problem nie tylko polsko-niemieckim, ale są przypadki z Włoch, Francji. Chcemy, aby powstała taka legislacja europejska, aby była chroniona tożsamość dziecka, Nie można zabrać go z rodziny mówiącej po polsku i oddać do rodziny gdzie jest to niemożliwe –mówił prof. Zdzisław Krasnodębski.

Thumb ww biernat

Filip Biernat

12:56 18-05-2019