Zdrowo i bezpiecznie

Epidemia wywołuje zwiększony popyt na samochody i... rowery. Bierze się to stąd, że ludzie boją się komunikacji publicznej – zarówno tej miejskiej, jak i kolejowej. Boją się zarażenia.

Moim zdaniem 12:01 22-05-202011 28

O tym, że tak jest, świadczy duży ruch w salonach samochodowych, komisach oraz punktach sprzedaży rowerów. Ja tradycyjnie namawiam oczywiście do kupna roweru, bo to najzdrowszy sposób przemieszczania się z domu do pracy, na zakupy, do szkoły, lekarza czy przyjaciół. Żeby jednak było zdrowo i bezpiecznie, potrzebne są drogi dla rowerów, żeby rowerzyści nie musieli jeździć chodnikami, wywołując czasem popłoch wśród pieszych.

Wiem, że jestem już nudny, pisząc stale to samo, domagając się od władz dostrzeżenia tego problemu, ale co więcej mogę zrobić? Będę robił to dalej, ale pragnę też zadeklarować, że z prawdziwą przyjemnością nasza gazeta odnotuje każdy nowy metr dróg dla rowerów, jakie powstaną, zwłaszcza w centrum miasta. „Ciąg pieszo-rowerowy” to nie jest dobre rozwiązanie, podobnie jak kostka betonowa na drogach rowerowych. Tylko asfalt!

Waldemar Śliwczyński

redaktor naczelny „Wiadomości Wrzesińskich”

Thumb tem podsumowanie dai

Damian Idzikowski

12:01 22-05-2020