Zderzenie osobówki z busem w Gozdowie. Wyglądało groźnie, ale bez ofiar

W piątkowy poranek 4 września, w okolicach sklepu, sali wiejskiej i remizy OSP w Gozdowie, doszło do groźnie wyglądającego wypadku. Na szczęście nie było ofiar. 

na sygnale 12:35 04-09-20202 2

Około godz. 7.00 mężczyzna kierujący oplem vitaro nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącemu peugeotowi 307 i doprowadził do zderzenia pojazdów. 

Na miejscu interweniowała miejscowa straż pożarna, policja oraz zespół ratownictwa medycznego.

Okazało się, że 56-letni kierowca busa był w stanie nietrzeźwości, dlatego policjanci zatrzymali mu prawo jazdy. Obaj kierowcy zostali zabrani do wrzesińskiego szpitala.

Dodajmy, że jest to kolejne takie zdarzenie na tym skrzyżowaniu. Chcąc zapobiec kolejnym, sołtys i rada sołecka złożyli kilka dni temu wniosek w starostwie będący propozycją do powiatowego budżetu obywatelskiego na 2021 rok w sprawie przebudowy drogi powiatowej w Gozdowie.

Pełna nazwa zadania brzmi: "Przebudowa skrzyżowań oraz budowa ciągu pieszo-rowerowego wraz z opracowaniem dokumentacji technicznej, odcinek od skrzyżowania przy sali wiejskiej do okolic skrzyżowania dróg biegnących z Zielińca i Neryngowa".

– Mamy nadzieję, że nasz wniosek zostanie pozytywnie rozpatrzony i w przyszłości poprawi się bezpieczeństwo w tym rejonie – mówi Arkadiusz Sobczak, członek rady sołeckiej Gozdowa.

Thumb zrzut ekranu 2016 12 30 o 12.21.24

Dorota Tomaszewska

12:35 04-09-2020