Zbiórka na rehabilitację Gosi Żuczek. Datki można wrzucać do puszki lub wpłacać na konto

W redakcji „Wiadomości Wrzesińskich” zbieramy pieniądze na rehabilitację Gosi Żuczek, wrześnianki, która na skutek ciężkiej choroby zapadła w śpiączkę. Datki można wrzucać do puszki wystawionej w naszym biurze ogłoszeń przy ul. Harcerskiej 19. Można je także wpłacać na subkonto w Fundacji VOTUM.

Pomagamy 20:22 20-10-20201 0

Gosia jest dziennikarką, blogerką i ogrodniczką od lat zaprzyjaźnioną z naszą redakcją. Zachorowała niespodziewanie kilka miesięcy temu. Przyczyna może wydawać się banalna – wirus opryszczki. U większości osób taka infekcja przebiega bez komplikacji, jednak dla kilku procent stanowi zagrożenie życia. U Gosi przebieg zakażenia był najcięższy z możliwych – doszło do wirusowego zapalenia mózgu. Wszystko potoczyło się błyskawicznie. Wrześnianka źle się poczuła, trafiła do szpitala i... zapadła w śpiączkę.

Gosi można pomóc wpłacając pieniądze na konto:

32 1500 1067 1210 6008 3182 0000

z dopiskiem: dla Małgorzaty Żuczek

Obecnie Gosia przebywa w Szpitalu Powiatowym we Wrześni, gdzie czeka na przeniesienie do specjalistycznej kliniki zajmującej się wybudzaniem. Na razie jej stan jest jednak zbyt poważny. Potrzeba żmudnej rehabilitacji i stymulacji, żeby mogła zakwalifikować się do dalszego leczenia. Sprawę utrudnia epidemia koronawirusa.

Gosia nie może na razie korzystać z usług prywatnego fizjoterapeuty. Wiadomo jednak, że gdy sytuacja się unormuje, potrzeba będzie kosztownego leczenia i wielu godzin ćwiczeń. Nie wiadomo jeszcze, ile środków pochłonie leczenie w klinice. Żeby zabezpieczyć pieniądze na ten cel, znajomi wrześnianki organizują zbiórkę do puszek. Pieniądze od 12 września były zbierane w klubie Perfect Body. Później puszka trafiła do szkoły tańca Alchemia, a od poniedziałku 12 października stoi w siedzibie „WW”. Osoby, które chciałyby dorzucić datek, zapraszamy w godzinach 8.00–16.00. Oczywiście prosimy pamiętać o zasłanianiu ust i nosa oraz o dezynfekcji rąk.

Dotychczas do puszek udało się zebrać 2700 zł. Niepodliczone są jeszcze pieniądze z przedszkola Miś Uszatek, gdzie również trwa zbiórka. Liczymy, że z pomocą naszych Czytelników – pomimo trudnego czasu, który komplikuje wszelkie działania społeczne – uda nam się powiększyć choć trochę pulę środków.

Thumb go dziewicz2

Joanna Goździewicz

20:22 20-10-2020