Zbiórka na klatkę-łapkę. Pomóż aktywistkom ratować koty

Wrzesińskie aktywistki rozpoczęły zbiórkę na klatkę-łapkę, aby móc skuteczniej pomagać zwierzętom. 

Pomagamy 23:33 29-01-20206 7

Zbiórkę zorganizowały wrześnianki, które nie są zrzeszone w żaden fundacji, ale jako osoby prywatne cały czas pomagają kotom. Uczestniczyły m.in. w akcji w Imielnie. Do tej pory wypożyczały klatki od różnych organizacji. 

– Często liczy się czas i dostępność – podkreśla Angelika Aleksandrowicz, administratorka facebookowej grupy „Wrzesińskie Koty”. – Taka klatka jest niezbędna przy odławianiu kotów na kastrację lub potrzebujących pomocy weterynaryjnej – wyjaśnia. 

– W dzisiejszych czasach kotów jest tyle, że każda klatka jest na wagę złota – dodaje Weronika Zielińska. Zaznacza, że choć miłośnicy zwierząt chętnie użyczają swojego sprzętu, to jednak w danym momencie do klatki da się złapać (a więc uratować) tylko jedno zwierzę. Siłą rzeczy dostęp do sprzętu jest ograniczony. 

Zbiórka jest dostępna tutaj. Koszt jednej klatki to 377 zł i tę sumę udało się już uzbierać, ale warto wpłacać dalej – im więcej klatek-łapek będą miały aktywistki, tym łatwiej pochwycić kota. Pojawia się też możliwość odłowienia kilku jednocześnie.

– Chcemy mieć na miejscu w pełni funkcjonalną i niezawodną klatkę, taką by służyła na dłużej i była bezpieczna zarówno dla odławianego kota jak i dla wolontariuszów. Po co nam ona? Do odławiania kotów wolno żyjących na kastrację, do odławiania kotów w potrzebie, którym niezbędna jest pomoc weterynaryjna – czytamy w opisie zbiórki.
Thumb anna tess go%c5%82embiowska fot idzikowski 1

Anna Tess Gołębiowska

23:33 29-01-2020