Zbiórka dla Łukasza z Gutowa Małego trwa! Potrzeba środków na kolejne dawki drogiego leku

Przypominamy o zbiórce dla 17-letniego Łukasza Małka z Gutowa Małego, który zmaga się z poważnymi powikłaniami po dwóch przeszczepach szpiku. Szansą dla niego jest lek, którego miesięczna dawka kosztuje 10 tys. zł.

Pomagamy 18:39 18-12-20190 0

– Z dotychczasowej zbiórki udało się sfinansować zakup trzy opakowania leków. Łukasz potrzebuje jeszcze dwóch – informuje mama chorego chłopaka.

Choroba Łukasza zaczęła się 6 lat temu. Na początku jedynym objawem było zmęczenie i osłabienie po szkole. Lekarz stwierdził powiększenia węzła chłonnego.

Łukasz trafił w końcu do szpitala, gdzie przeszedł serię badań. W końcu skierowano go na onkologię dziecięcą w Poznaniu. Tam postawiono diagnozę: chłoniak limfoblastyczny.

Rozpoczęła się chemioterapia. Później był przeszczep rodzinny szpiku od brata. Leczenie nie do końca przebiegało jednak pomyślnie.

Łukasz przeszedł w sumie dwa przeszczepy. Walka z chorobą kosztowała go wiele sił i pozostawiła wiele blizn w jego ciele.

Ucierpiały wątroba, nerki i serce, ale najbardziej widoczne są ślady na skórze, która zrobiła się brązowa, twarda i swędząca. Lekarze próbowali wielu sposobów terapii. Jedynym skutecznym okazała się kuracja lekiem Jakavi, który nie jest refundowany.

Miesięczna dawka leku kosztuje ponad 10 tysięcy złotych. Obecnie Łukasz jest w trakcie kilkumiesięcznej kuracji. Każdy miesiąc kończy się niepokojem? Czy wystarczy pieniędzy na kolejną dawkę?

Wspomóc Łukasza można TUTAJ.

Thumb go dziewicz2

Joanna Goździewicz

18:39 18-12-2019