Zbieramy nakrętki dla Szymusia

Zbiórka nakrętek dla Szymona Mizerskiego trwa nadal, a rozpoczęła się w czerwcu 2017 roku.

Pomagamy 18:58 15-01-20190 17

Szymon ma dziś 2 lata i urodził się z zespołem wad wrodzonych, a największą przeszkodą w prawidłowym rozwoju stanowi brak kości promieniowej oraz brak kciuka. Pierwszą operację lewej ręki chłopiec ma już za sobą.

Mały Szymon potrzebuje 17 tys. zł na operację prawej ręki

W kwietniu przejdzie drugą, tym razem prawej oraz czeka go długotrwała rehabilitacja. Na operację, która ma kosztować 17 tys. zł na specjalnym koncie oszczędnościowym są odłożone 4 tys. zł, kolejny tysiąc będzie pochodził z Fundacji Dzieciom "Zdążyć z Pomocą".

Od samego początku w akcję zbierania nakrętek zaangażowane są dwie pyzdrzanki Danuta Romańska oraz Danuta Bączkiewicz wraz mężem Tadeuszem, który zawsze odwozi zebrane nakrętki. Dotychczas udało się zebrać 2507 kg.

W akcję oprócz mnóstwa osób indywidualnych, bardzo zaangażowały się szkoły i przedszkola: we Wrąbczynkowskich Holendrach, Lisewie, Górnych Grądach oraz szkoła w Biskupicach.

Dzięki Marcie Wojciechowskiej zbierane są też plastikowe szpule po niciach i mimo, że są o połowę tańsze od nakrętek, to jest ich bardzo dużo.

- Nie wyrzucajcie żadnej plastikowej nakrętki, bo dzięki nim możemy Szymusiowi chociaż w małej części pomóc. Nakrętki są lekkie i dużo ich potrzeba, żeby dały jakąś konkretną kwotę - apeluje Danuta Romańska.

Danuta Romańska

Oprócz nakrętek można pomóc Szymusiowi przekazując 1% podatku oraz wpłacając choćby złotówkę na konto Szymusia w fundacji: https://dzieciom.pl/podopieczni/31909 

Thumb grobelny 1

Sławomir Grobelny

18:58 15-01-2019