Zawodniczka Orkana Września z medalem Halowych Mistrzostw Polski U 18 w Lekkiej Atletyce

Startująca w biegu na 60 metrów przez płotki w Halowych Mistrzostw Polski U 18 w Lekkiej Atletyce Marika Majewska osiągnęła życiowy sukces. Wrześnianka swój występ zakończyła zdobyciem srebrnego medalu i poprawieniem rekordu życiowego.

lekkoatletyka 08:17 19-02-2018 3

Halowe Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce U18 i U20 2018 roku przeprowadzono w dniach 9-11 lutego w hali Arena Toruń. Znakomity występ w tych zawodach zaliczyła podopieczna trenera Andrzeja PujdakaMarika Majewska. Urodzona w 2002 roku reprezentantka klubu LUKS Orkan Września dotarła do biegu finałowego na 60 m ppł w kategorii U 18, w którym wywalczyła srebrny medal. Wrześnianka osiągając wynik 8,70 sek równocześnie pobiła swój rekord życiowy. Stawka biegu była bardzo wyrównana. Okazało się, że trójka biegaczek, które znalazły się na podium osiągnęła ten sam wynik, bijąc swoje dotychczasowe rekordy życiowe. O kolejności decydowały tysięczne sekundy. Ostatecznie zwyciężyła Małgorzata Jóźwicka (AZS-AWF Warszawa) przed Mariką Majewską (LUKS Orkan Września) i Moniką Romaszko (KS Agros Zamość). Okazało się, że wszystkie zawodniczki uczestniczące w finale biegu na 60 m ppł były do zawodów doskonale przygotowane. Zawodniczki plasujące się na pierwszych pięciu miejscach pobiły swoje rekordy życiowe. Dodatkowo pierwsza czwórka była o rok młodsza od pozostałych.

- Marika do uprawianie lekkiej atletyki namówiona została przez swojego nauczyciela wychowania fizycznego – Krzysztofa Regulskiego. Zaczęła od udziału w czwartkach lekkoatletycznych biegając na płaskie 60 m. Potem zaczęła trenować u mnie. Wykonywała dużo elementów ogólnorozwojowych i sprawnościowych, wkrótce okazało się, że ma duże predyspozycje do biegu przez płotki. Zacząłem ją ukierunkowywać pod tym kątem. W 2017 roku mimo kontuzji zajęła piąte miejsce w biegu na 200 m ppł i ósme w biegu na 80 m ppł podczas mistrzostw Polski młodzików. W ostatnim czasie obyło się bez kontuzji, mogliśmy solidnie popracować i przyszły tego efekty – historię swojej wychowanki przedstawiał trener Andrzej Pujdak.

Thumb ww czerniak

Robert Czerniak

08:17 19-02-2018 3