Zawodnicy Wrzesińskiego Klubu Karate z mistrzostwem Warszawy

Trzy tytuły mistrzów Warszawy przywieźli zawodnicy Wrzesińskiego Klubu Karate, którzy wystartowali w Otwartych Mistrzostwach Warszawy Karate WKF. Oprócz tego wrześnianie stawali na drugim i trzecim miejscu podium.

sporty walki 21:27 15-11-20180 0

Otwarte Mistrzostwa Warszawy Karate WKF przeprowadzono w dniu 10 listopada 2018 r w hali sportowej przy SP nr 360 w Warszawie. Dziewczęta i chłopcy rywalizowali indywidualnie w kategoriach wiekowych w kata i kumite oraz kata drużynowym. Udział w zawodach wzięło około 200 karateków z 18 klubów z całej Polski.

Reprezentanci WKK trzykrotnie byli najlepsi w swoich konkurencjach. Tytuł mistrza Warszawy w kata drużynowym dziewcząt 9 lat i młodsze zdobyła Patrycja Błaszak, Nadia Piaskowska i Ada Witaszak. Mistrzostwo w kata młodzików 12-13 lat zdobył także Karol Kostrzewa oraz Klaudiusz Bandulik w kumite kadetów 14-16 lat -57 kg.

Startując w kumite indywidualnym dziewcząt 8-9 lat +30 kg Nadia Piaskowska stanęła na drugim stopniu podium. Brązowy medal wywalczył także Karol Kostrzewa w kata kadetów 14-15 lat oraz Igor Piaskowski w kumite chłopców 12-13 lat +55kg. W klasyfikacji generalnej zawodnicy WKK zajęli 4. miejsce w gronie 18 klubów.

- Pojechaliśmy do Warszawy nie licząc na jakieś spektakularne sukcesy. Chcieliśmy sprawdzić się z najlepszymi. Okazało się, że nasi zawodnicy byli bardzo dobrze przygotowani, bardzo mile nas zaskoczyli. Osiągnęli naprawdę duży sukces. Dziękujemy naszym trenerom za przygotowanie zawodników oraz naszym wspaniałym rodzicom za pomoc i doping – przedstawiał prezes WKK Tomasz Kostrzewa.

21:27 15-11-2018