Zarząd OSP zaakceptował kandydaturę Purgała. Burmistrz ma jednak wątpliwości

Patryk Purgał ma szansę zostać Komendantem Gminnym Ochotniczych Straży Pożarnych Gminy Miłosław.

samorząd 18:46 06-03-2018 9

Kandydaturę wiceprezesa OSP Mikuszewo kilka dni temu zaakceptował gminny zarząd OSP. Ostateczna decyzja należy jednak do burmistrza Miłosławia Zbigniewa Skikiewicza.

– Oficjalnie nie przedstawiono mi jeszcze żadnego nazwiska. Sytuacja ta jednak na pewno szybko ulegnie zmianie – mówi włodarz.

Ankieta

Czy Patryk Purgał powinien zostać Komendantem Gminnym Ochotniczych Straży Pożarnych Gminy Miłosław?

Zbigniew Skikiewicz przyznaje, że nie wie jeszcze, jaka będzie jego decyzja. Do plusów Patryka Purgała zalicza to, że jest on zaangażowany w życie jednostki OSP Mikuszewo.

Patryk Purgał, wiceprezes OSP Mikuszewo

– Największym plusem jest to, że jest on zawodowym strażakiem wojskowym. Ma jednak również minusy. Nie podobało mi się to, że na jednym z zebrań oskarżył ochotników z gminy Miłosław, że pojechali pijani na akcję poszukiwawczą 10-letniego chłopca. Swoich słów nie poparł żadnymi dowodami, a tak po prostu robić nie można. Nie wiem jaka będzie moja decyzja. Póki co nie jestem ani na tak, ani na nie – mówi burmistrz Miłosławia

Przypomnijmy, że do końca roku 2017 funkcję komendanta sprawował Łukasz Michalak z OSP Czeszewo. Zrezygnował z niej z powodów osobistych. 

Na pierwszym planie Łukasz Michalak. Tuż za nim stoi Patryk Purgał

Thumb 20170528 165212

Łukasz Różański

18:46 06-03-2018 9