Żarliwe polityczne spory z mieszkańcami na ulicznej akcji KOD-u

Od wsparcia, przez obojętność aż do niezadowolenia – wrześnianie zaprezentowali całe spektrum postaw wobec obecności Komitetu Obrony Demokracji na rynku.

społeczeństwo 14:56 06-04-20199 24

Działacze KOD zgodnie z zapowiedzią pojawili się w centrum Wrześni w sobotę 6 kwietnia, ustawiając tam punkt informacyjny w postaci namiotu. Ich głównym celem było namawianie do głosowania w zbliżających się eurowyborach, jednak bez wskazywania na konkretne partie i kandydatów. Członkowie KOD informowali też o korzyściach z obecności Polski w Unii Europejskiej, rozdając ulotki, broszury i czasopisma.

– Mieszkańcy Wrześni przyjmują nas różnie. Niektórzy są obojętni, inni wyrażają swoje niezadowolenie z naszej obecności, jednak zdecydowana większość reaguje pozytywnie – mówi Elżbieta Marszałek, koordynatorka akcji, członkini Głównej Komisji Rewizyjnej Stowarzyszenia KOD i zarazem mieszkanka Nekielki.

Pani Elżbieta przyznała, że na wszystkich publicznych wydarzeniach najczęściej działaczom KOD „obrywa się” za Mateusza Kijowskiego, dawnego lidera ruchu, który opuścił go w atmosferze skandalu po ujawnieniu nieprawidłowości finansowych.

– Mateusz nie działa już w naszym stowarzyszeniu, odcinamy się od niego. Zawsze będziemy mu pamiętać, że wyciągnął ludzi na ulice, ale niestety zagubił się w sprawach formalnych – oceniła E. Marszałek.

Obszerniejszą rozmowę z lokalną działaczką KOD-u będzie można przeczytać w najbliższym wydaniu „WW”.

Ankieta

Czy zagłosuję w wyborach do Europarlamentu?

Ankieta

Który komitet wyborczy poprę?

Ankieta

Czy czuję, że Polska korzysta na obecności w Unii Europejskiej?

Thumb tem podsumowanie dai

Damian Idzikowski

14:56 06-04-2019