Zaproszenie na spektakl teatralny „Separacja?”

9 lutego o godz. 17.00 w sali widowiskowo-kinowej w Pyzdrach zostanie pokazany spektakl „Separacja?”.

kultura 18:48 01-02-20200 0

„Separacja” Mariusza Marczyka opowiada o skłóconym małżeństwie nauczycieli, którzy podejmują decyzję o separacji. Mieszkają w osobnych pokojach, ale ze wspólną kuchnią. Nietrudno się domyśleć, że powoduje to serię zabawnych nieporozumień i intryg.

Bohaterowie knują swoje spiski, lecz żaden z małżonków nie może wyjść z tej „wojny” zwycięsko. Walka między nimi niespodziewanie ujawnia uczucia, które mimo wszystko wciąż mocno wiążą ich ze sobą. Test na samotność nie wypada więc pomyślnie i – jak to w komedii bywa – wszystko kończy się happy endem. Małżeńskie perypetie Joanny i Patryka jak w soczewce skupiają problemy, z którymi boryka się wiele par. Spotkanie z bohaterami sztuki pozwala spojrzeć na niej z dużym dystansem.

Odtwórczynią roli Joanny jest Anna Lenczewska – krakowska aktorka teatralna, absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie. Przez 11 lat współpracowała z Tarnowskim Teatrem im. Solskiego. Obecnie grywa na scenach Krakowa i Rzeszowa. Patryka gra zaś autor sztuki – Mariusz Marczyk – aktor i zarazem założyciel Sceny „Rode”. 

Thumb grobelny 1

Sławomir Grobelny

18:48 01-02-2020