Zapraszamy na koncert i bieg dla Asi Bazylczuk chorej na guza mózgu

Asia Bazylczuk, matka trójki dzieci, ma guza mózgu – gwiaździaka anaplastycznego. Potrzebuje pomocy.

aktualności 11:44 12-03-2017 1

Mam na imię Asia. Mieszkam we Wrześni. Jestem 32-letnią szczęśliwą żoną i mamą trzech wspaniałych córek. Julka ma 9 lat, Majeczka 5, a najmłodsza Amelka urodziła się 16 grudnia 2016 roku. Razem, beztrosko i w pełnej szczęśliwości spędziliśmy święta Bożego Narodzenia i powitaliśmy Nowy Rok 2017. Nasz świat się zawalił niecały miesiąc później... – tak zaczyna się apel wrześnianki na facebookowym fanepage’u „Pomoc dla Asi walce z nowotworem złośliwym mózgu”.

Kilka tygodni po urodzeniu trzeciego dziecka Asia dowiedziała się, że choruje na złośliwego guza mózgu, gwiaździaka anaplastycznego. Monachijska klinika podjęła się leczenia Asi. Będzie to leczenie protonowe plus chemioterapia. Jest to metoda lepsza niż ta proponowana w Polsce standardowa radioterapia ponieważ nie uszkadza zdrowych komórek. Niestety leczenie jest bardzo kosztowane, a Asi i jej rodziny nie stać na pokrycie kosztów. Koszt terapii w Niemczech to około 28 tys. euro!

Muszę i chcę walczyć z chorobą, nie poddam się! Z całego serca proszę Was, ludzie dobrej woli, pomóżcie mi w tej walce! Każda złotówka to szansa na moje leczenie. Tak bardzo pragnę żyć, bo mam dla kogo!

Mam żyć dla kogo 

Asia pochodzi ze Stroszek (gmina Nekla), dlatego na jej apel odpowiedział m.in. Nekielski Ośrodek Kultury, który 26 marca organizuje koncert charytatywny. Wystąpi Orkiestra Dęta NOK-u, NOK Band, zespół Bonus oraz uczniowie szkoły w Zasutowe. Ponadto w programie akordeonowe walce musette w wykonaniu radnego Pawła Tokłowicza. Do tego kiermasz wypieków, bufet kawowy i malowanie twarzy.

– Przyjdź! Razem możemy pomóc – apelują organizatorzy.

Tydzień wcześniej, 19 marca, klub Active Nekla oraz Night Runners Września organizują tradycyjne Biegowe Powitanie Wiosny. Na tej imprezie też będą zbierane datki na leczenie Asi. Wyjątkowo od biegaczy będzie pobierane wpisowe w dowolnej kwocie. Ponadto po biegu, na spotkaniu integracyjnym przy ognisku, będzie można wesprzeć inicjatywę, „kupując” ciasto i kiełbasę na ognisko.

Cały czas można wpłacać indywidualnie datki na specjalne konto oraz odliczyć 1 proc. od podatku.

Asi można pomóc dokonując wpłaty na konto: Fundacja Pomoc Dzieciom i Osobom Chorym "Kawałek nieba", BZ WBK 31 1090 2835 0000 0001 2173 1374 tytuł: "845 pomoc dla Joanny Bazylczuk"

Żeby pzrekazać 1 proc. podatku dla Asi, należy w formularzu PIT wpsiać KRS 0000382243 oraz w ribryce "Informacje uzpełniające - cel szczegółowy 1 proc" wpisać "845 pomoc dla Joanny Bazylczuk"

Pomóżmy!  

Thumb ww ma ecki

Tomasz Małecki

11:44 12-03-2017 1