Zanim poszli, rozgrzali publikę do czerwoności. Happysad wystąpił dla wrzesińskiej publiki

Rockowa grupa Happysad jest już pełnoletnia – zespół powstał 18 lat temu. Od tej pory muzycy dali ponad 1200 koncertów, a 30 sierpnia odwiedzili Wrześnię. 

kultura 23:18 31-08-20190 1

Gdy weszli na scenę, publika była już rozgrzana przez wrzesińską Yorbę. Happysad rozpoczął koncert repertuarem z najnowszej płyty „Ciało obce” (2017), grając „Nie umiem kłamać”, potem przeszedł do „Bez znieczulenia” z płyty „Ciepło/Zimno” (2012), by już przy trzecim utworze doprowadzić publikę do szaleństwa swoim najbardziej znanym hitem, czyli „Zanim pójdę” z płyty „Wszystko jedno” (2004). 

Happysad to zespół założony w Skarżysku-Kamiennej w 2001 roku, ale muzycy grali razem już wcześniej. Grupa ma na koncie siedem płyt – prócz wymienionych wcześniej są to: „Podróże z i pod prąd” (2005), „Nieprzygoda” (2007), „Mów mi dobrze” (2011) oraz „Jakby nie było jutra” (2014), a także dwie płyty koncertowe (2009, 2013) i jubileuszowy album „Zadyszka” (2011), na którym znajdują się utwory Happysadu wykonywane przez zaprzyjaźnionych twórców.  

 To jeden z najpopularniejszych polskich zespołów. Magazyn „Teraz Rock” w 2007 roku uznał „Wszystko jedno” za jeden z 50 najważniejszych albumów polskiego rocka. „Zanim pójdę” po premierze gościło na Liście Przebojów Programu Trzeciego przez 33 tygodnie, a w 2013 roku zajęło trzecie miejsce w plebiscycie „Gazety Wyborczej” na najlepszą polską piosenkę XXI wieku.  

Happysad ma wiernych fanów, także we Wrześni

Obecnie Happysad tworzy sześciu muzyków. To Kuba „Quka” Kawalec (wokal, gitara), Łukasz „Pan Latawiec” Cegliński (gitara), Artur „Artour” Telka (bas), Jarosław „Dubin” Dubiński (perkusja), Maciej „Ramzej” Ramisz (klawisze, gitara, wokal) oraz Michał „Misiek” Bąk (saksofon, klawisze, wokal).

We Wrześni grupa zaprezentowała przekrojowy materiał z wszystkich swoich płyt, a także utwór „Cały”, który usłyszymy dopiero na ósmym albumie. Choć Happysad już wcześniej odwiedził Wrześnię, był to pierwszy koncert zespołu w tym mieście dla tak szerokiej publiczności – poprzednio muzycy występowali we Wrzesińskim Ośrodku Kultury. Amfiteatr im. Anny Jantar zapełnili po brzegi: miejsc siedzących zabrakło, tłum najwierniejszych fanów ściśle wypełnił miejsce między barierkami a ławkami, ludzie stali też z obu stron i na górze trybun, a nawet poza samym terenem amfiteatru, gdzie wprawdzie nie byli w stanie zobaczyć zespołu, ale wciąż mogli delektować się muzyką, a jednocześnie łyknąć świeżego powietrza.

Kuba Kawalec jest nie tylko wokalistą, ale też autorem wszystkich tekstów Happysadu

Nie zabrakło bisu: złożyły się na niego „Długa droga w dół” („Nieprzygoda)” oraz słynna „Łydka” („Podróże z i pod prąd”), której zresztą publika domagała się kilkakrotnie. 

Zapraszamy do oglądania galerii zdjęć z koncertu, a najnowszym numerze „Wiadomości Wrzesińskich” opublikujemy wywiad z Kubą Kawalcem, współzałożycielem oraz autorem wszystkich tekstów Happysadu. 

Muzycy ze Skarżyska-Kamiennej zapełnili Amfiteatr im. Anny Jantar po brzegi

Thumb anna tess go%c5%82embiowska fot idzikowski 1

Anna Tess Gołębiowska

23:18 31-08-2019