Zalało drogi i prywatne posesje. Strażacy mieli co robić po ulewie

To było pracowite popołudnie dla strażaków z Nekli i Targowej Górki. Musieli oni usuwać skutki intensywnego deszczu.

społeczeństwo 14:10 27-06-20205 0

W piątek 26 czerwca w godzinach popołudniowych na terenie gminy doszło do silnych opadów. Jak informował Łukasz Kuliński ze Storm Chasers - Czerniejewo, nad tym rejonem przeszła bardzo wydajna opadowo superkomórka burzowa. To spowodowało lokalne podtopienia.

Strażacy z Nekli interweniowali już po godz. 15:00. Najpierw usuwali wodę, która wdzierała się do jednej pizzerii. Później zostali zadysponowani, aby wypompować wodę przy wiadukcie kolejowym w Kokoszkach. W tym miejscu zalany został też jeden samochód osobowy. Konieczna była też interwencja w nekielskiej szkole. Tam doszło z kolei do zalania kilku pomieszczeń. 

Niemal w tym samym czasie do działania zadysponowano jednostkę z Targowej Górki. Interweniowali oni na jednej z posesji przy ul. Konopnickiej. Doszło tam do niedrożności studzienek kanalizacji deszczowej. 

O tym, że był to intensywny dzień świadczy fakt, że doszło do jeszcze jednej interwencji. Tym razem na ul. Długiej musieli interweniować strażacy z Wrześni. Tam też doszło do zalania jednej z posesji. Gminne jednostki były wtedy zadysponowane do powyższych działań.

Fot. OSP Nekla i OSP Targowa Górka

Thumb jagie%c5%82a

Radosław Jagieła

14:10 27-06-2020