Zakaz parkowania dla urzędników. Miejsca tylko dla interesantów

Pracownicy Urzędu Gminy i Ośrodka Pomocy Społecznej w Miłosławiu nie mogą zostawiać samochodów na parkingu przy starej części urzędu.

samorząd 14:39 30-01-20190 9

Zakaz wprowadził burmistrz Hubert Gruszczyński. Włodarz swoją decyzję tłumaczy tym, że samochody jego podwładnych blokowały miejsca parkingowe przez większość dnia. Tym samym interesanci musieli zostawiać auta na tyłach nowego urzędu, a jak powszechnie wiadomo po opadach deszczu jest tam błoto.

– Sam również nie zostawiam samochodu przy starym urzędzie – zapewnia włodarz.

Urzędnicy przestrzegają zarządzenia burmistrza 

Zarządzenie burmistrza jest przestrzegane. Przekonaliśmy się o tym 30 tycznia. Przypomnijmy, że kilka lat temu o wprowadzenie obowiązującego zakazu wnioskowali na zebraniu wiejskim mieszkańcy Książna. Głos zbagatelizowano.

Z kolei w roku 2014 identyczny zakaz dla swoich podwładnych wprowadziła wójt Kołaczkowa Teresa Waszak. Urzędnicy początkowo patrzyli na niego krzywo ale ostatecznie nie mieli wyjścia i musieli zastosować się do nowych wytycznych.

– Póki co, nie słyszałem jakichś głosów niezadowolenia ze strony pracowników urzędu – mówi H. Gruszczyński.

Ankieta

Popierasz wprowadzenie zakazu parkowania dla urzędników przy starym budynku urzędu?

Dodajmy, że tym roku w planach burmistrza jest zrobienie nowego parkingu i drogi przy starej części urzędu. Wykonane zostaną też nowe schody prowadzące do nowej części urzędu. Wymienione zostaną także główne drzwi.

Póki co, nie ma planów termomodernizacji budynku. Burmistrz zapowiada, że nie wyklucza jej w przyszłości, ale najpierw chce się rozejrzeć za środkami zewnętrznymi.

Thumb 20170528 165212

Łukasz Różański

14:39 30-01-2019