Zakątek Weteranów potrzebuje wsparcia. Właśnie trwa zbiórka na zakup pożywienia

Przedstawiciele stowarzyszenia "Zakątek Weteranów" z Gierłatowa zwracają się z prośbą o wsparcie na dalsze funkcjonowanie ośrodka.

społeczeństwo 18:06 02-01-20213 7

Przypomnijmy, że to nietypowe miejsce powstało głównie z myślą o emerytowanych psach i koniach, które zakończyły już swoją służbę w formacjach mundurowych. Działalność ośrodka jest możliwa dzięki wsparciu osób prywatnych i firm. W tym momencie pomoc ze strony państwa nie jest możliwa. Ponadto zapowiadany projekt ustawy o emeryturach dla mundurowych zwierząt utknął w Sejmie.

Ze względu na konsekwencje związane z pandemią koronawirusa prowadzenie ośrodka jest coraz większym wyzwaniem. - Teraz, gdy na świecie panuje epidemia a ludzie tracą pracę, firmy dochody, my zaczynamy martwic się o to co dalej. Jest styczeń, na padokach nie ma soczystej trawy, zapasy marchwi i siana się kurczą. Brakuje nam owsa, który jest podstawowym pokarmem koni - pisze Marianna Skitek, organizatorka internetowej zbiórki dla Zakątka Weteranów.

- Będziemy wdzięczni za każdą, nawet najmniejszą wpłatę, która pozwoli nam zrobić zapas tego zboża i doczekać lepszych dni - czytamy w opisie zbiórki. Link do niej znajduje się TUTAJ. Dodajmy, że gierłatowski ośrodek można też wspomóc przez wpłatę cegiełki za zakup okolicznościowego kalendarza. Szczegóły można uzyskać na facebookowym profilu "Stowarzyszenie Zakątek Weteranów".

Thumb jagie%c5%82a

Radosław Jagieła

18:06 02-01-2021