Króliczka złapali rzutem na taśmę. Ludzie Szeli potrafią budować napięcie

Koszykarze MKS-u wygrali sobotni mecz z Gromem Słupca. Wrześnianie odnieśli już piąte zwycięstwo w tegorocznych rozgrywkach III ligi. Styl w jakim wygrali nie wszystkich jednak ucieszył.

koszykówka 08:34 13-01-20190 4
Zbiórka i jazda do przodu. Nie wszystkim to się podobało

Mecz miał niecodzienny przebieg. Odnosiło się wrażenie, że dla naszych basketbolistów ważniejsze jest gonienie króliczka, niż jego złapanie. Wrześnianie prowadzili tylko dwa razy: na samym początku meczu 3:2 i na kilkanaście sekund przed jego końcem. W międzyczasie raz zbliżali się na odległość dwóch punktów, raz słupczanie im odjeżdżali na kilkanaście. I tak przez cały pojedynek.

Michał Jasiński próbował wnieść trochę spokoju

W pierwszej połowie, zgodnie z przedsezonowymi zapowiedziami trenera Tomasza Szelągiewicza, nasi koszykarze grali po dwakroć szybko. Tak szybko, że gubili masę piłek. W drugiej odsłonie było już więcej kalkulowania i szanowania nerwów kibiców, głównie za sprawa postawy Michała Jasińskiego.

Czego jak czego, ale woli walki nikomu zarzucić nie było można

Ostatecznie MKS wygrał długością ławki. Nasz szkoleniowiec nie szafował siłami wyjściowej piątki, dał pograć wszystkim, a rywale w końcówce opadli z sił. Przełożyło się to na seryjnie popełniane przez nich faule, w tym te „głupie”: ofensywne, techniczne i umyślne.

Witek Nowak wyprowadził nas na prowadzenie na kilkanaście sekund przed końcem meczu

Już w 40 min. kontrę celnym rzutem zakończył Witek Nowak i prowadziliśmy 75:74,. Ostatecznie kolejne trzy oczka dołożyliśmy po rzutach osobistych Jasińskiego oraz Krzysztofa Dembińskiego i w hali dał się słyszeć wielki rumor. To kamień spadł z serca kibiców…

Mecz w samej końcówce przyprawił kibiców o mocne bicie serca

A propos kibiców. Troje z nich mogło czuć się szczególnie usatysfakcjonowani. Wrzesiński klub rozdawał kasę! W przerwie prezes Dariusz Andrzejewski podarował wylosowanym szczęśliwcom kupony o wartości 50 zł. MKS wysoko postawił poprzeczkę siatkarzom.

III liga: MKS Września – Grom Słupca 78:74 (15:18, 13:19, 20:20, 30:17)

MKS Września: Kosmala (2 pkt), Baranowski (2), Wesołowski (5), Dembiński (7), Pochylski (2), Jasiński (19), Prętkowski (8), Izydorek (7), Nowak (14), Kaczmarzewski (3), Pera (13)

08:34 13-01-2019