Zachwycający i wzruszający występ wrześnianki w „The Voice Senior”

Barbara Parzęczewska, wrzesińska wokalistka jazzowa wystąpiła w programie telewizyjnym „The Voice Senior”. Zaśpiewała piosenkę Amy Winehouse i opowiedziała o miłości swojego życia. 

kultura 23:17 09-01-202111 0

Program emitowany na antenie TVP 2 stanowi talent show dla seniorów. Występują w nim wokalistki i wokaliści, którzy ukończyli 60 lat. 

Pierwszy etap to tzw. przesłuchania w ciemno. Jurorzy (Alicja Majewska, Izabela Trojanowska, Andrzej Piasek Piaseczny i Witold Paszt)  słuchają uczestników odwróceni tyłem. Ich zadaniem jest wybranie swojej drużyny. Mają kierować się tylko głosem. Gdy spodoba im się wykonanie naciskają guzik przy fotelu i odwracają się. Wybierają tym samym uczestników, z którymi stworzą ekipę w dalszej części programu. 

Pani Barbara zadebiutowała w odcinku, który widzowie obejrzeli 9 stycznia. Zaśpiewała piosenkę „Valerie” z repertuaru  Amy Winehouse. Jury było pod ogromnym wrażeniem jej głosu i scenicznej energii. Do drużyny chcieli ją Majewska, Piaseczny i Paszt. Ostatecznie wrześnianka wybrała ekipę Piaska. 

- To jest największy prezent, który mogłem dostać w tym programie - skomentował Andrzej Piaseczny. 

Pani Barbara ma 67 lat. Śpiewa od dzieciństwa. W wieku 18 lat wystąpiła na Festiwalu Piosenki Radzieckiej, gdzie zdobyła nagrodę radia i telewizji. Krótko potem wyjechała do Finlandii. Występowała w wielu krajach, m.in. Szwecji i Stanach Zjednoczonych. 

Podczas programu opowiedziała o wielkiej miłości swojego życia, czyli mężu Ireneuszu. 

- Do programu przyszłam na jego życzenie. Chciałam to zrobić dla niego. Mój mąż jest świetnym muzykiem. Niestety, teraz już nie gra, bo ciężko zachorował. Przeszedł trzy udary, stwierdzono u niego raka płuca. Bardzo się boję go stracić. Nie wiem czy sobie z tym poradzę. Mój kochany mąż podczas moich występów cały czas bije mi brawo, a później mówi mi jaka jestem ładna. Mam ogromne szczęście, że jest ze mną - mówiła ze łzami w oczach wrześnianka.

Pani Barbara z mężem Ireneuszem w 2018 roku

Niestety, tuż po nagraniu okazało się, że mąż pani Barbary przegrał walkę z chorobą.

Ireneusz Parzęczewski na przełomie lat 60. i 70. był liderem znanego wrzesińskiego zespołu „Dlaczego”. W ostatnim czasie natomiast koncertował z żoną. Występowali często na kameralnych koncertach. Angażowali się chętnie w inicjatywy charytatywne.

Podczas koncertu charytatywnego "Nie rezygnujemy z marzeń"

- Muzyka cały czas była obecna w naszym domu - mówiła pani Barbara.

Odcinek z udziałem wrześnianki dostępny jest: TUTAJ.

Program można oglądać w soboty o 20.00 w TVP 2.

Dodajmy, że pani Barbara jest też finalistką niemieckiej edycji programu The Voice Senior.

Zdjęcie nagłówkowe: Facebook/The Voice Senior

Thumb go dziewicz2

Joanna Goździewicz

23:17 09-01-2021