Zabójcze kontry Wooden Villa. W drugiej lidze mistrzostwo jeszcze nierozstrzygnięte

W pierwszej lidze WTPN wygrana graczy Wooden Villa znacznie przybliżyła ich do zdobycia wicemistrzostwa. Na drugim froncie losy pierwszego miejsca w tabeli rozstrzygną się prawdopodobnie pomiędzy Miskant Centrum Ogrodnicze, a Techpakiem.

piłka nożna 18:03 13-01-20200 0
I liga WTPN, Izo-Expert – LZS Białężyce/BOB Invest

W pierwszej lidze WTPN doszło do bardzo ciekawych konfrontacji. W pierwszym meczu wieczoru przedostatni Izo-Ekspert nie dał szans na zdobycie pierwszych punktów zamykającej tabelę drużynie LZS Białężyce/BOB Invest. W drugim doszło do nieco mniej zaciętego jakby mogło się wcześniej wydawać starcia Wooden Villa z Ignasiak. Gracze Wooden Villa przez większość czasu kontrolowali przebieg meczu. W trzecim pojedynku Master Sport zremisował z dobrze ostatnio prezentującym się Marzeninem. W nadchodzącej kolejce, w niedzielę 19 stycznia o godzinie 17. 20 dojdzie do starcia lidera i wicelidera, czyli Capri Lucca z Wooden Villa.

 liga WTPN, Ignasiak – Wooden Villa

Ostatnia kolejka spotkań drugiej ligi okazała się niespodziewanie zacięta. W jednym meczu tylko przewodzący w tabeli Miskant Centrum Ogrodnicze zdeklasował graczy Malibu. W pozostałych dwa skończyły się wygraną z przewagą jednej bramki, a dwa remisami. W najbliższą niedzielę o godzinie 14.40 dojdzie do meczu, który może rozstrzygnąć o losach tytułu mistrzowskiego. Przewodzący w tabeli Miskant Centrum Ogrodnicze zmierzy się z wiceliderem Techpakiem. Obie drużyny na trzy kolejki przed zakończeniem rozgrywek dzielą tylko dwa punkty różnicy.

 liga WTPN, Ignasiak – Wooden Villa

I liga, kolejka XII

Ignasiak – Wooden Villa 3:4 (0:2)

W początkowym fragmencie meczu oba zespoły grały bardzo uważnie w obronie przez co sytuacji bramkowych nie było zbyt wiele. Wynik spotkania po wyprowadzeniu szybkiej kontry otworzył w sytuacji sam na sam z bramkarzem Kamil Klechammer. Chwilę po stracie gola gracze Ignasiak mieli okazję do wyrównania. Piłka uderzona przez Pawła Zielińskiego trafiła jednak w słupek. Z kolei w 17. min strzegący bramki Ignasiak Krystian Dzwoniarkiewicz w znakomity sposób obronił piłkę uderzoną przez Klechammera. W 18. min gracze Wooden Villa podwyższyli na 2:0. Powodzenie przyniosła im kolejna błyskawicznie wyprowadzona kontra. Po wyłożeniu Artura Giżewskiego futbolówkę do pustej bramki skierował Łukasz Fechner.

 liga WTPN, Ignasiak – Wooden Villa

W pierwszej części drugiej połowy dwie szanse na zdobycie gola mieli gracze Ignasiak. Piłka po strzale Zielińskiego trafiła jednak w słupek, a po uderzeniu Krzysztofa Pawłowskiego w poprzeczkę. Gol kontaktowy padł w 30. min. Po przejęciu wyprowadzanej piłki w bramce Wooden Villa umieścił ją Jakub Zakrzewicz. W 36. min spokój w poczynaniach Wooden Villa przywrócił Patryk Kwiatkowski podwyższając na 3:1. Minutę później za sprawą trafienia Mateusza Bigosińskiego zawodnicy Ignasiak ponownie zdobyli bramkę kontaktową. W 39. min po kolejnej kontrze Klechammer podwyższył na 4:2. Na tym emocje w meczu się nie skończyły. Na nieco ponad 40. sek do syreny końcowej kolejny raz bramkę kontaktową po trafieniu Szymona Markiewicza zdobyli gracze Ignasiak. Na cokolwiek więcej zabrakło im już jednak czasu.

Izo-Expert – LZS Białężyce/BOB Invest 4:1

Master Sport – Marzenin 3:3

I liga WTPN, Izo-Expert – LZS Białężyce/BOB Invest

II liga, kolejka XIX

Sigvaris S.A. - DHL Września 2:3

Psary Team – WKS 3:2

Malibu – Miskant Centrum Ogrodnicze 1:10

Motoklinika – Fundamenty 5:5

APP – Letniaprzygoda eu. 3:3

Thumb ww czerniak

Robert Czerniak

18:03 13-01-2020