Ruch w stronę Miłosławia już odblokowany – TIR wywieziony w bezpieczne miejsce

Dzisiaj, czyli w poniedziałek tuż po siódmej rano doszło do groźnie wyglądającego wypadku, w którym najbardziej ucierpiał kierowca peugeota 407 na konińskich numerach rejestracyjnych – wraz z trzema pasażerami został odwieziony do szpitala.

na sygnale 08:26 02-10-20170 23

– Jechałem od strony Wrześni, nie zdążyłem się nawet rozbujać, a tu prosto we mnie, na czołówkę, jedzie peugeot – mówi kierowca TIR-a. – Dałem po hamulcach, zaczęło mną telepać i ani się obejrzałem, a już było po wszystkim.

Wypadek przydarzył się tuż za wiaduktem pod autostradą A 2
K 92 jest całkowicie zablokowana
Wysypały się puszki z Coca Colą
Peugeot 407, który według kierowcy TIR-a jechał na „czołówkę”
Aż nie chce się wierzyć, że kierowcy nic się nie stało

TIR ze słupeckimi numerami rejestracyjnymi przewoził Coca Colę i inne produkty spożywcze. Ciężarówka przewróciła się na lewy bok, wysypując zawartość ładowni na drogę. 

W wypadku ucierpiało też trzecie auto, opel astra, też na PSL-ach. Rozmawialiśmy z jego kierowcą: – Na szczęście nic mi się nie stało, jedynie trochę boli mnie łokieć – powiedział.

Ruch na krajowej piętnastce na razie jest zamknięty, a policjanci kierują samochody na dwa objazdy: przez Kaczanowo i Osowo lub ul. Działkowców i dalej Paderewskiego.

Aktualizacja – o 13.20 odblokowano drogę, TIR-a wpierw postawiono „na nogi”, a potem „zahaczono” na pojazd specjalistyczny. 

Specjalistyczna firma mocuje TIR-a na specjalny hak

Takim zestawem manewruje się bardzo trudno, nie można na przykład zawracać, dlatego bardzo przydatne okazało się pobliskie rondo przed Obłaczkowem. Była to dość trudna operacja, ale przebiegła bardzo sprawnie, co jest zasługą m.in. druhów-ochotników z Kaczanowa, którzy wstrzymali ruch na rondzie i eskortowali nietypowy transport.

Więcej o wypadku będzie można przeczytać w najbliższym wydaniu „WW”.

Oprócz zniszczonych samochodów, naprawić będzie trzeba również zniszczone barierki przy ścieżce rowerowej oraz płot pobliskiej posesji. Na szczęście nie ucierpiał pobliski budynek

Thumb img035

Waldemar Śliwczyński

08:26 02-10-2017