Z zarośli prosto na przejście dla pieszych. Niebezpiecznie przy ul. Słowackiego

„Przejście od strony garaży jest tak zarośnięte, że nie widać pieszych. Zaraz tam ktoś zginie, bo jest niebezpiecznie. Należy natychmiast wyciąć te krzaczory!” – usłyszeliśmy od mieszkańca Wrześni, który zwrócił nam uwagę na przejście dla pieszych przy ul. Słowackiego.

aktualności 15:05 09-08-20207 3

Pojechaliśmy, żeby zobaczyć, jak wygląda opisywane przejście. Rzeczywiście jest niebezpieczne. Rosnące tam duże chwasty wpływają na poziom bezpieczeństwa, bo kierowca dopiero w ostatniej chwili może zauważyć osobę, która chce wejść na „zebry”.

Pobocze przy przejściu dla pieszych powinno być dobrze widoczne! Trzeba przy tym podkreślić, że ul. Sikorskiego jest droga krajową, a zatem ruch pojazdów jest na niej duży.

O interwencję zwróciliśmy się do Marka Przyjemskiego z urzędu gminy. Obiecał on zgłosić sprawę do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Poznaniu. Zaznaczył przy tym, że dobrze byłoby, gdyby prośba o wycięcie krzaczorów wpłynęła do drogowców również od naszej redakcji.

Nie pozostaliśmy głusi na jego prośbę – ale odpowiedzi z GDDKiA jeszcze nie otrzymaliśmy. Oby do tego czasu nie doszło do tragedii.

JOG

Thumb tem podsumowanie dai

Damian Idzikowski

15:05 09-08-2020